Азаров: Ціна на газ в Україні в п'ять разів вища, ніж у США


Азаров: Ціна на газ в Україні в п'ять разів вища, ніж у США

Ціна на газ в Україні в п'ять разів вища, ніж у США.

Як передає кореспондент УНІАН, про це заявив прем'єр-міністр України Микола Азаров під час зустрічі з виконавчим директором Глобального фонду Мішелем Казачкіним.

"Продовжує діяти вкрай невигідна для нас угода про постачання газу з Росії. Ця ціна у нас у п'ять разів вища, ніж в Сполучених Штатах Америки. На хвилиночку давайте задумаємося", - сказав Азаров.

Він зазначив, що в США ціна газу становить 99 доларів за тисячу кубометрів, а в Україні без урахування харківської знижки 516 доларів за тисячу кубометрів. За словами глави уряду, це додатково майже 1 млрд. доларів щомісячних платежів Росії.

На думку Азарова, ці кошти могли б бути спрямовані на охорону здоров'я та соціальні потреби, зокрема, на боротьбу з ВІЛ-інфекцією і СНІДом.

ВАТ "Газпром" і НАК "Нафтогаз України" 19 січня 2009 року підписали два контракти: щодо купівлі-продажу на період з 2009 по 2019 рік; про обсяги та умови транзиту природного газу по території України на період з 2009 по 2019 рік.

Ціна на газ встановлюється щоквартально. Ціна імпортного природного газу для України у I кварталі 2011 року становила близько 264 дол. за 1 тис. куб. м, в ІІ - 295,6 дол. за 1 тис. куб. м, в ІІІ - 354 дол. за 1 тис. куб. м, в IV - близько 400 дол. за 1 тис. куб. м.

Зараз Україна намагається знизити ціну на газ.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua