Американський посол розповів, що Бойко допоміг створити RosUkrEnergo


Американський посол розповів, що Бойко допоміг створити RosUkrEnergo

У 2007 році Вільям Тейлор, який тоді перебував на посаді американського посла в Україні, писав, що міністр палива і енергетики Юрій Бойко допоміг створити газотрейдера RоsUkrEnergo.

Про це йдеться у депеші Тейлора, яка датована 7 лютого 2007 року і яка була опублікована на сайті Wikileaks 30 серпня 2011 р., пише Kyivpost.

"Міністр палива і енергетики Юрій Бойко часто підкреслював позитивну роль, яку відіграє RosUkrEnergo (RUE) у наданні Україною дешевих енергоресурсів", - писав посол в депеші.

"Очікується, що цей непрозорий посередник, якого допоміг створити Бойко, продовжить розширювати власний вплив на українському енергетичному ринку через поглинання за допомогою власних сил або через власну дочірню компанію "УкрГазЕнерго", - зазначав Тейлор.

Раніше Бойко заперечував, що має частку власності або інтерес у RUE.

В іншій депеші від 20 листопада 2006 року Тейлор пише, що представники "помаранчевої" команди в уряді і поза ним затверджують, що Росія почала значно активніше працювати з тодішнім прем'єром Віктором Януковичем, ніж колись вони працювали з екс-президентом Леонідом Кучмою.

"Схоже, що всі погоджуються щодо того, що дехто в оточенні Януковича, в тому числі [Микола] Азаров і [Юрій] Бойко, як і зовнішньополітичний радник [Анатолій] Орел, які дуже близькі до Росії, підштовхують прем'єра рухатися в цьому напрямку", - писав посол.

"Враховуючи попередній досвід, будь-яка угода, про яку домовлявся Бойко, може бути творчою, але непрозорою", - писала заступниця посла Тейлора Шейла Гвалтні у власній депеші від 11 вересня 2006 року, яка була опублікована на сайті Wikileaks.

Колишній посол США в Україні Джон Гербст у власній депеші від 28 квітня 2006 року, яка була опублікована на сайті Wikileaks, розповідав про свою розмову з Юлією Тимошенко. Тоді він, зокрема, сказав, що в інтересах України і США було "вийти з механізму RUE".

"Посол сказав, що звільнення від RUE було найголовнішим. Тимошенко кивнула", - сказано в документі.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua