Депутати вживають заходи з відключення — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Депутати вживають заходи з відключення

3597
У Верховній раді був зареєстрований законопроект "Про запобігання використанню терміналів, законність ввезення яких в Україну не підтверджена". Автори документа, члени парламентського комітету з питань транспорту і зв'язку Юрій Мороко і Віталій Корж пропонують зобов'язати операторів мобільного зв'язку відключати телефони, не зареєстровані в Українському державному центрі радіочастот (УДЦР) при ввезенні в країну. Абоненти, які використовують такі пристрої, після отримання попередження від оператора протягом трьох місяців зможуть підтвердити законність його ввезення в Україну, надавши в УДЦР митну декларацію. Відключати пропонують і телефони, викрадені у їх власників.
Фактично законопроект створює механізм реалізації порядку ввезення та реалізації в Україні радіоелектронних засобів, який Нацкомісія з питань регулювання зв'язку (НКРЗ) прийняла ще в лютому 2009 року для боротьби з контрабандою. Цей документ зобов'язав імпортерів реєструвати в базі УДЦР IMEI-коди (міжнародний ідентифікатор мобільного обладнання) мобільних телефонів, що ввозяться. З літа 2009 року продаж телефонів, IMEI-кодів яких немає в реєстрі УДЦР, було заборонено, а восени НКРЗ спробувала зобов'язати операторів відключати апарати, не внесені до реєстру. Не бажаючи втрачати абонентів, мобільні оператори стверджували, що для таких відключень немає законних підстав.
У разі якщо законопроект буде прийнятий, у компаній, що надають послуги мобільного зв'язку, більше не залишиться приводів для відмови відключення "сірих" телефонів, визнає директор з корпоративного управління і контролю "МТС-Україна" Олег Проживальський. "Законопроект викличе скандал, - очікує він. - Я впевнений, що більшість депутатів користується "сірими" iPhone, тож відключати доведеться і їх. Хай подумають, перш ніж голосувати". Смартфони виробництва Apple справді не поставляються в Україну офіційно. За даними мобільних операторів, торік в їх мережах працювало майже 400 тис. таких пристроїв.
Нелегально в Україну ввозяться і інші моделі смартфонів, в основному технологічні новинки, розповідає виконавчий директор торговельної мережі "Цитрус Дискаунт" Марія Сербіна. "Часто виробники затримують виведення нових моделей на український ринок, і за справу беруться невеликі інтернет-магазини, які ввозять телефони невеликими партіями під виглядом пристроїв для особистого користування", - розповідає вона. За словами Сербіної, практично повністю нелегальний імпорт в Україну пристроїв виробництва Motorola, висока частка контрабанди в HTC і Blackberry. "У великих і середніх роздрібних мережах нелегально ввезених телефонів не купиш - вони віддають перевагу працювати з виробниками", - говорить вона.
За даними УДЦР, лише 7% (близько 7,5 млн одиниць) мобільних пристроїв, що працювали в минулому році в Україні, були ввезені нелегально. За словами Мороко, в разі прийняття законопроекту будуть відключені далеко не всі пристрої. "Більша частина з них - телефони абонентів, що знаходяться у роумінгу, які просто не встигли зареєструвати апарат. Їх відключати не будуть", - пояснює він. За словами депутата, законопроект будуть ще допрацьовувати. Зокрема, пропонується поширювати його лише на пристрої, ввезені після набрання законопроектом чинності. За оцінками Юрія Мороко, фактично будуть відключатися від 100 тис. до 200 тис. пристроїв на рік.
За матеріалами:
Коммерсант-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас