Експерт: Проблема фінансування в єврозоні залишається невирішеною — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Експерт: Проблема фінансування в єврозоні залишається невирішеною

209
Проблема фінансування в єврозоні залишається невирішеною, і учасники фінансового ринку як і раніше сильно стурбовані борговою кризою в Європі, а також напругою в банківському секторі регіону.
Так прокоментував агентству УНІАН в огляді тижня поточну ситуацію на світових фінансових ринках начальник відділу арбітражних операцій "Брокбізнесбанку" Владислав Стельмах.
За його словами, після несподівано сильної динаміки в перший тиждень нового року, коли єдина валюта в парі з доларом торгувалася над позначкою 1.3000 і в той же час оновила багаторічні мінімуми проти фунта стерлінгів, зараз спад до мінімумів вересня 2010 року в зоні 1.2660-80 виглядає більш реалістичним. Тиск на пару євро/долар зберігається.
Як підкреслив Стельмах, "по ринках прокотилася нова хвиля побоювань прийдешнього зниження рейтингів країн єврозони". Під час зустрічі керівників Німеччини та Франції Ангели Меркель і Ніколя Саркозі в Берліні не було досягнуто ключових угод, хоча вони були "дуже близькі" до цього, що говорить про ймовірність досягнення фіскального пакту ЄС вже в січні або максимум в березні. Наступна зустріч, де будуть присутні Ангела Меркель, Ніколя Саркозі і Маріо Монті, відбудеться 20 січня.
На думку Стельмаха, "переговори з приватними кредиторами Греції, мабуть, зайшли в безвихідь через кілька хедж-фондів. Вони відмовляються списувати березневі папери, куплені переважно у банків в надії на те, що Греція в березні не буде оголошувати дефолт". У разі реалізації облігаційної свопа, запланованого в жовтні, власникам облігацій доведеться втратити до 100 млрд. євро, проте багато хедж-фондів відмовляються брати в ньому участь.
Як зазначив експерт, скандал змусив главу Національного банку Швейцарії подати у відставку. Філіп Хільдебранд оголосив минулого вівторка про свою відставку, після того як надійшла інформація про те, що в серпні його дружина продала франки незадовго до того, як Банк вжив заходів для того, щоб стримати зростання національної валюти. Рішення Хільдебранда виявилося несподіваним, оскільки напередодні він спростовував чутки про свій намір покинути пост, пояснюючи, що він не порушував закон і не використав інформацію, якою володів, щоб допомогти дружині в укладенні вдалої угоди.
Стельмах також нагадав, що на першому в 2012 році засіданні Європейського центробанку члени Керуючої ради прийняли рішення зберегти ставку на рівні 1,0%, після того як раніше знижували її вже два рази поспіль. Маріо Драгі вказав на стабілізацію європейських боргових ринків, що надихнуло інвесторів. Депозитна і маржинальна ставки також залишилися без змін. Представник Центробанку Ерккі Ліїканен підкреслив, що "економічні ризики в єврозоні носять знижувальний характер", припустивши стабілізацію на низькому рівні.
За словами експерта, під час останньої, п'ятничної сесії в Європі пара євро/долар встановила нові мінімуми, чому сприяла публікація результатів аукціону з розміщення італійських облігацій. Незважаючи на те, що Італія розмістила 100% запланованого обсягу, коефіцієнт покриття виявився нижчим. Євро/долар опустився нижче двадцять восьмої фігури. Зараз валютна пара тримається на рівні 1.2787. Підтримка відзначена в області 1.2745 і 1.2700. Опір проходить на 1.2800, 1.2875, 1.2955 і 1.2996.
Як прогнозує Стельмах, в цілому політична невизначеність в Європі в сукупності з продажами бондів з середньостроковій перспективі послаблять євро в прийдешні кілька тижнів, і наступною метою стане мінімум серпня 2010 року (1.2580).
За матеріалами:
УНІАН
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас