680
Український прем'єр відкидає можливість газової війни з Росією
— Енергетика
Україна і Росія не допустять газового протистояння, що веде до зриву поставок енергоресурсів в Європу, заявив у п'ятницю український прем'єр-міністр Микола Азаров після того, як сторони влаштували публічну суперечку з приводу умов газового контракту. Про це повідомило інформаційне агентство "Інтерфакс".
Суперечки між цими колишніми радянськими сусідами в минулому на нетривалий час призводили до припинення поставок російського газу європейським споживачам. Роздратований обмін докорами між Києвом і Москвою з приводу обсягів поставок на 2012 рік викликав цього тижня побоювання з приводу нової газової війни.
Однак Азаров постарався розвіяти страхи.
"Навіщо нам з нашими братами-росіянами воювати? - заявив Азаров напередодні нового раунду газових переговорів з Росією, який пройде в Москві. - Ніколи в житті цього не буде, і ми навіть не збираємося про це розмовляти".
"Безперечно, у нас і у них є свої економічні інтереси. Ну, отримали вони цю дуже добру для них угоду, і тримаються за неї двома руками. А ми їм говоримо, що крім цього паперу є ще й життя. Домовимося" , - сказав Азаров.
Україна, яка дуже сильно залежить від поставок російського газу, який потрібен її промисловості та житлово-комунальному господарству, вже більше року безуспішно намагається переконати Москву переглянути угоду від 2009 року, в якій, як кажуть українські представники, закладені непомірно високі ціни на газ.
У поточному кварталі Україна платить 416 доларів за тисячу кубометрів газу і вважає, що більш справедливою є ціна в 250 доларів.
Нові переговори між сторонами повинні початися в Москві 15 січня.
Напруженість між Росією і Україною, яка також є важливим транзитером, транспортують через свою територію великі обсяги газу в Європу, на цьому тижні посилилася, коли Київ заявив, що в поточному році скоротить імпорт до 27 мільярдів кубометрів. У 2011 році він склав приблизно 40 мільярдів кубометрів.
Російський експортний монополіст "Газпром" заявляє, що узгоджений на 2012 рік обсяг становить 52 мільярди кубометрів.
За матеріалами: Інтерфакс
Поділитися новиною