Бойко та Міллер вже намітили нову зустріч


Бойко та Міллер вже намітили нову зустріч

Переговори міністра енергетики та вугільної промисловості України Юрія Бойка і голови "Газпрому" Олексія Міллера продовжаться 17 січня в Москві.

Про це власному кореспонденту УНІАН у РФ повідомив офіційний представник "Газпрому" Сергій Купріянов.

"Зустріч Бойка і Міллера запланована в Москві на 17 січня. Продовжиться обговорення питання співробітництва в газовій сфері", - сказав Купріянов.

Як повідомляв УНІАН, за інформацією прес-служби Міненергетики та вугільної промисловості України, раніше переговори планувалося відновити 15 січня.

Як повідомляв УНІАН, за словами Бойка, Україна має намір знизити закупівлі російського газу в 2012 році з передбачених контрактом 52 мільярдів кубометрів газу до 27 мільярдів кубометрів.

12 січня Міллер заявив, що українська сторона повинна була домовитися з Росією про зниження обсягів закупівлі газу за півроку до настання контрактного періоду.

"Україна зробила заяву, не домовляючись з російською стороною. Такі домовленості повинні бути досягнуті за півроку. Це одностороння заява, яку було зроблено українською стороною", – сказав Міллер.

Того ж дня НАК "Нафтогаз України" заявив, що ще в травні 2011 року повідомив "Газпром" про зменшення обсягів закупівлі газу в 2012 році.

"Нафтогаз" зазначив, що надіслав "Газпрому" листа від 20 травня 2011 року № 24-3171/1-11 з пропозицією узгодити поставки природного газу в Україну в 2012 році обсягом 33,75 млрд. куб. м.

У компанії зазначають, що, згідно з положеннями контракту від 19 січня 2009 року між НАК "Нафтогаз України" і ВАТ "Газпром" про купівлю-продаж природного газу в 2009-2019 роках вказаний обсяг поставок може бути зменшено на 20%. Таким чином, річний обсяг природного газу, який компанія повинна відібрати й сплатити за контрактом у 2012 році, становитиме 33,75 млрд. куб. м х 0,8 = 27 млрд. куб. м.

"Нафтогаз України" зазначає, що своєчасно (тобто за 6 місяців до початку року поставок природного газу) і в повній відповідності з умовами контракту повідомив "Газпром" про зменшення обсягів закупівлі природного газу в 2012 році.

На це в "Газпромі" заявили, що Україна не може в односторонньому порядку визначати обсяги закупівлі російського газу.

"Час для дискусій про контрактні кількості цього року Україною було упущено. І, на жаль, у черговий раз доводиться нагадувати нашим українським друзям, що умови поставок газу на ринку визначаються лише контрактом, і не можуть змінюватися тими або іншими листами в односторонньому порядку", - заявив Купріянов.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua