Автоперевізники пригрозили страйком — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Автоперевізники пригрозили страйком

868
Міжнародні автоперевізники пригрозили страйком у випадку невнесення змін до закону про гуманізацію відповідальності за правопорушення у сфері господарської діяльності, який набирає чинності з 17 січня.
Цей закон №4025 дозволяє митним органам за неправильно оформлені відправником вантажів документи конфісковувати транспортні засоби та накладати "непомірні" штрафи на перевізників, інформує УНІАН.
Віце-президент Асоціації міжнародних автоперевізників України (АсМАП) Юрій Кучинський у четвер заявив:
"З 17 січня набирає чинності редакція статті, яка передбачає за надання митних документів (супроводжуючих вантажі), які містять неправдиву інформацію, конфіскацію транспортного засобу, конфіскацію вантажу та штрафи у розмірі 100% вартості вантажу".
"При цьому відповідальність покладається на того, хто подає документи, - на перевізника, хоча складанням цих документів займається не він, а відправник", - сказав він.
Кучинський також зазначив, що закон не роз'яснює, що саме в разі перевезень вважати "неправдивою інформацією".
"У документах може бути вказано, що перевозяться чоловічі черевики, але не вказано, що вони зі шнурками, а це дасть можливість трактувати інформацію як "неправдиву", конфіскувати транспортний засіб і накласти на водія величезний штраф", - вважає він.
За словами Кучинського, зміни до Митного кодексу суперечать міжнародним нормативам і конвенціям, до яких приєдналася Україна, і які регламентують відповідальність перевізників тільки за кількість місць, їх маркування і упаковку.
У свою чергу, секретар Ради АсМАП Сергій Чалий повідомив, що зараз створено страйковий комітет, який буде приймати рішення про проведення страйку "після першого ж прецеденту" вилучення митниками транспортного засобу.
"Вилучення транспортного засобу на час перевірки правдивості даних, які містяться в документах, які супроводжують вантаж, буде служити приводом для радикальних дій. Фактично це затримання транспортного засобу", - сказав він.
При цьому Чалий зазначив, що транзитний статус дає Україні більше ніж 520 тис. іноземних перевізників на рік, кожен з яких залишає в Україні не менше 100 євро. "Зміни у Митному кодексі змусять їх шукати інші маршрути поза Україною. Збитки від втрати транзитного статусу будуть величезні", - вважає він.
За словами глави Центрального комітету профспілок працівників транспорту та дорожнього господарства Олега Хмарного, ця норма закону про гуманізацію може призвести до згортання бізнесу міжнародних перевезень і втрати Україною статусу транзитної держави.
А директор організаційно-розпорядчого департаменту, член колегії Державної митної служби Віктор Бондар сказав, що під час доопрацювання законопроекту виникли "певні технічні розбіжності і нестиковки", які будуть усунені протягом 1-3 місяців.
За матеріалами:
УНІАН
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас