"Нафтогаз" оприлюднив лист на адресу "Газпрому" з проханням знизити обсяг закупівлі газу в 2012


"Нафтогаз" оприлюднив лист на адресу "Газпрому" з проханням знизити обсяг закупівлі газу в 2012

Національна акціонерна компанія (НАК) "Нафтогаз України" направила ВАТ "Газпром" лист із пропозицією узгодити поставку природного газу в Україну в 2012 році в обсязі 33,75 млрд куб. м 20 травня 2011 року, йдеться в заяві НАК у четвер.

"Згідно з положеннями контракту від 19.01.09 між НАК "Нафтогаз України" і ВАТ "Газпром" зазначений обсяг поставки, тобто річна контрактна кількість, може бути зменшений на 20%. Таким чином, мінімальна річна кількість природного газу, який компанія повинна відібрати та оплатити за контрактом в 2012 році, складе 33,75 млрд куб. м х 0,8 = 27 млрд куб. м", - йдеться в повідомленні української газової монополії.

"Нафтогаз" підкреслює, що вчасно, тобто за 6 місяців до початку року поставки природного газу, і в повній відповідності з умовами контракту повідомив "Газпром" про зменшення обсягів закупівлі природного газу в 2012 році.

Згідно з копією листа від 20 травня минулого року "Про поставки природного газу в Україну в 2012 році" №24-3171/1-11, прикладеного до заяви НАК, його було адресовано главою правління "Нафтогазу" Євгеном Бакуліним голові правління "Газпрому" Олексію Міллеру.

"Шановний Олексію Борисовичу! Умовами статті 2 Контракту КП від 19.01.09... передбачена можливість коректування обсягів річної контрактної кількості природного газу. У зв'язку з цим "Нафтогаз" звертається до Вас, шановний Олексію Борисовичу, узгодити поставку природного газу в Україну в 2012 року в обсязі 33,75 млрд куб. м", - йдеться в документі.

У той же час "Газпром" наполягає, що річна контрактна кількість природного газу на 2012 рік залишилася незмінною - 52 млрд куб. м. Зокрема, офіційний представник "Газпрому" Сергій Купріянов раніше в четвер заявив, що підписаний в 2009 році на термін до 2019 року контракт не передбачає можливості зміни обсягів закупівлі газу в односторонньому порядку.

Відповідно до п. 2.2.3. контракту, "річна контрактна кількість (РКК) може бути змінена за згодою сторін не пізніше, ніж за шість місяців до початку відповідного року поставки. Угода сторін з питання зміни РКК має бути зроблена у письмовій формі". За словами С.Купріянова, "ніякі документи про зміну обсягів поставки російського газу в Україну не підписувалися". "При цьому особливо хотілося б підкреслити, що питання про зменшення обсягів на численних переговорах про зниження з 2012 року ціни на російський газ українською стороною не порушувалися взагалі", - підкреслив він.

"Газпром" вже висловив стурбованість, що "Нафтогаз" в односторонньому порядку заявляє про зниження обсягів закупівлі. З початку року Україна різко - майже в три рази - скоротила відбір імпортного газу. Якщо в кінці 2011 року щодобові відбори становили 100-110 млн кубометрів, то з початку січня вони стали неухильно знижуватися і до 9 січня впали до 33,3 млн кубометрів. Найбільше скоротив закупівлі Ostchem - в 5 разів, з 22,7 до 4,4 млн кубометрів на добу.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Енергетика
Все, що ми знаємо про:Нафтогаз України
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua