Королевська: Від світової кризи менше шкоди, ніж від імітації реформ — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Королевська: Від світової кризи менше шкоди, ніж від імітації реформ

122
Україна може стати головним магнітом для інвестицій та економічним лідером у Східній Європі. Про це журналістам заявила народний депутат України (фракція "БЮТ-Батьківщина"), голова парламентського Комітету з питань промислової і регуляторної політики та підприємництва Наталія Королевська.
Як передає кореспондент УНІАН, депутат переконана: "у нас залишається великий потенціал розвитку. Наше головне завдання сьогодні - створити всі можливості для реалізації цього потенціалу, щоб підкріпити наші амбіції реальними ресурсами. Можливості косметичного ремонту української економіки вже вичерпані".
За словами Королевської, показово, що протягом 2011 року "індекс інвестиційної привабливості країни знизився більше, ніж під час кризи 2008-2009 років. Світова криза для економіки України виявилася менш згубною, ніж імітація реформ".
Депутат зазначила, що, згідно з дослідженнями Європейської Бізнес Асоціації, в четвертому кварталі минулого року індекс інвестиційної привабливості впав до рекордного рівня - 2,19 пункту. Цей показник виявився нижчим, ніж показники в розпал фінансової кризи в 2008 році - тоді індекс був на рівні в 2,2 пункту. Також показово, що протягом року індекс інвестиційної привабливості знизився відразу на 1,21 пункту, у той час як криза 2008-2009 років призвела до падіння індексу всього на 0,94 пункту.
Королевська зазначила, що головна проблема нинішніх реформ - в країні ніхто не вірить в те, що вони проводяться в інтересах бізнесу та суспільства. "По-перше, реформи в нашій країні треба почати з окремого антикорупційного проекту. По-друге, необхідно забезпечити незалежність судової системи, забезпечити на рівні європейських стандартів права власності і виконання контрактів. По-третє, ми не повинні ризикувати успіхом реформ, доручивши їх нашій бюрократії. Всі реформи повинні проводитися як спеціальні проекти поза наявною бюрократичною машиною", - зазначила вона.
Проведення комплексних реформ в країні дозволить залучити реальні інвестиції, переконана депутат. "Сприятливий інвестиційний клімат - це шлях для розвитку економіки, створення нових робочих місць, що, в підсумку, дозволить збільшити наповнюваність бюджету. Держава повинна виконувати взяті на себе соціальні гарантії за рахунок збільшення доходів бюджету, а не відбираючи у одних соціальних груп, щоб віддати іншим. І маємо всі можливості для цього", - резюмувала Королевська.
Як повідомляв УНІАН, 20 грудня 2011 р. були оприлюднені результати 14-ї хвилі щоквартального опитування перших осіб компаній - членів Європейської Бізнес Асоціації. В опитуванні взяли участь 162 представники топ-менеджменту. За результатами досліджень, у четвертому кварталі 2011 року рівень довіри інвесторів до ринку України знизився до рекордно низького рівня - 2,19 пункту, що є дуже суттєвим падінням в порівнянні навіть з третім кварталом минулого року, коли показник вже продемонстрував негативну динаміку і склав 2, 56 пунктів. Дуже негативне сприйняття економіки та інвестиційного поля України інвесторами, за оцінкою дослідників, викликане нестабільністю зовнішньої політики, несприятливим прогнозом розвитку економіки на поточний рік, посиленням тиску на бізнес з боку органів влади, деструктивним впливом корупції і незбалансованою системою оподаткування.
За матеріалами:
УНІАН
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас