Українські виробники сиру відкидають звинувачення Росії — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Українські виробники сиру відкидають звинувачення Росії

Аграрний ринок
518
Претензії глави Росспоживнагляду, головного державного санітарного лікаря РФ Геннадія Оніщенка до українського сиру, що поставляється в Росію, є голослівними і нічим не обґрунтованими, вважає голова ради директорів Союзу молочних підприємств України (СМПУ) Вадим Чагаровський.
"Я думаю, що це голослівні та суб'єктивні заяви. Незрозуміло, за якою методикою це перевірялося. Тут можна стільки питань пану Оніщенку поставити... Я хотів би, щоб ця заява сприймалася як особиста заява російського чиновника, а не як офіційна позиція уряду РФ", - сказав Чагаровський, коментуючи Інтерфаксу-Україна заяву Оніщенка.
"У Оніщенка також з'явилися претензії до якості "Боржомі", і що? Весь світ п'є "Боржомі", а імпорт цієї продукції заборонений тільки в РФ", - додав голова ради директорів СМПУ. Він також висловив сумніви в тому, що українські молочні підприємства "знову б хотіли втратити цей сегмент ринку".
Як повідомлялося, Оніщенко заявив Інтерфаксу в четвер, що його відомство, проаналізувавши ситуацію на споживчому ринку в сегменті молочної продукції, зробило висновок, що "за четвертий квартал 2011 року відбулося помітне погіршення споживчих властивостей сирів, що поставляються з України". Зокрема, мова йде про перевищення вмісту пальмової олії в сирі, який поставляється в РФ низкою українських виробників. Він заявив, що за російськими нормативами, зокрема, техрегламентом на молоко і молочну продукцію, така продукція, що містить велику кількість пальмової олії, повинна називатися не "сир", а "сирний продукт".
"Особливу тривогу викликає продукція "Пирятинського сирзаводу" в Сумській області, "Великобурлуцького сироробного заводу" в Харківській області, "Звенигородського сироробного комбінату" в Черкаській області та інших", - уточнив Оніщенко.
За його інформацією, постачання на російський ринок здійснюють понад 20 українських сироробних заводів.
Відповідно до введеної в середині жовтня 2010 року заборони Россільгоспнагляду за результатами спільної інспекції, проведеної російським та українськими ветспеціалістами, з 15 м'ясопереробних підприємств України, що мали право на постачання своєї продукції в Росію, залишилося тільки три, з 14 молочних - 10.
Заборону на поставки мінеральної води та вина з Грузії Росія ввела в 2006 році. Офіційна причина - претензії до якості.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас