Експерт: Україні в 2012 р. буде цілком достатньо 27 млрд куб. м російського газу


Експерт: Україні в 2012 р. буде цілком достатньо 27 млрд куб. м російського газу

Економічна ситуація в Україні не краща і споживання газу падає. У цьому році воно складе близько 50 млрд куб. м, з яких близько 20 млрд куб. м доведеться на власний видобуток. Відповідно, Україні в 2012 р. буде цілком достатньо 27 млрд куб. м російського палива, вважає експерт енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко.

"Крім того, значні обсяги газу містяться в сховищах, так що 27 млрд куб. м російського газу Україні буде цілком достатньо", - сказав він. За його прогнозами, до 2020 р. з урахуванням розвитку програм енергоефективності потреба України в російському газі складе максимум 10 млрд куб. м.

За оцінками аналітика "Уралсіб Кепітал" Олексія Кокіна, у разі зниження обсягів експорту в Україну виторг "Газпрому" в поточному році може знизитися на 3%. Поки для монополії це, може бути, не дуже чутливо, однак тенденція очевидна: "Своїми високими цінами "Газпром" сам обмежує свій ринок збуту", - вважає Омельченко.

Вже зараз різниця між газпромівськими і спотовими цінами становить майже 135 дол. не на користь концерну. "Цінова політика "Газпрому" веде як мінімум до непродовження діючих контрактів", - вважає виконавчий директор East European Gas Analysis Михайло Корчемкін. У міру закінчення термінів дії контрактів російський газ буде замінятися паливом з інших джерел, додає він.

Незадоволені політикою монополіста і інші європейські партнери. За даними листопадового проспекту емісії "Газпрому", в цьому році концерн був змушений переглянути ціни для Premium Gas і в даний час продовжує переговори про зміну ціноутворення ще з десятком компаній, включаючи німецькі RWE, E.ON Ruhrgas, італійську Eni і французьку GDF Suez. Крім того, раніше позови до російського монополіста з вимогою перегляду формули ціни на газ подали RWE, E.ON і польська PGNiG. Раніше турецька Botas відмовилася продовжувати з ним один з контрактів на 6 млрд куб. м газу.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua