Відсьогодні "Нафтогазу" дозволено до мінімуму обмежувати споживання газу підприємствам-боржникам


Відсьогодні "Нафтогазу" дозволено до мінімуму обмежувати споживання газу підприємствам-боржникам

Закон, що дозволяє "Нафтогазу" обмежувати споживання газу до технологічного мінімуму, опублікований у виданні "Голос Україні" і вступає в силу сьогодні, 12 січня 2012 р.

В документі зазначається, що оскільки відповідальність за закупівлю газу та безперебійне газопостачання споживачів України несе НАК "Нафтогаз України", НКРЕ повинна бути солідарна з Компанією, або той суб'єкт, що відповідає за постачання природного газу і розрахунки за нього, повинен керувати фінансовими потоками.

Крім того, відповідно до закону України "Про теплопостачання" одним із принципів, на яких базується державна політика у сфері теплопостачання є заборона відключення в опалювальний період об'єктів теплопостачання від систем енерго-, газо-, водопостачання як об'єктів життєзабезпечення і стратегічного призначення.

З метою недопущення фінансових збитків НАК "Нафтогаз України" споживачів теплової енергії зобов'язали здійснювати оплату теплопостачальній організації виключно на поточні рахунки із спеціальним режимом використання та ввести термін "технологічний мінімум споживання природного газу".

Також надано право обмежувати споживання природного газу до технологічного мінімуму споживання у разі несплати або внесення не в повному обсязі плати за використаний газ та послуги з його транспортування.

2 листопада 2011 р. Президент України Віктор Янукович на розширеному засіданні уряду заявив про те, що на сьогоднішній день збитки НАК "Нафтогаз України" складають близько 20 млрд грн. 9 місяців 2011 р. "Нафтогаз Україна" завершив з прибутком 17,19 млрд грн (2,2 млрд дол.)

Чистий збиток НАК "Нафтогазу України" за 2010 р. склав 21 млрд 431 млн 345 тис. грн проти прибутку роком раніше.

НАК "Нафтогаз України" - провідне підприємство паливно-енергетичного комплексу України, одна з найбільших компаній країни. Компанія здійснює повний цикл операцій з розвідки та розробки родовищ, експлуатаційного та розвідувального буріння, транспортування та зберігання нафти і газу, постачання природного і скрапленого газу споживачам.

2 вересня минулого року Азаров заявив, що НАК "Нафтогаз України" буде ліквідовано. У той же день Янукович доручив Азарову почати реформування компанії.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Енергетика
Все, що ми знаємо про:Нафтогаз України
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua