Європа скорочує закупівлі нафти у Ірану напередодні можливого ембарго ЄС


Європа скорочує закупівлі нафти у Ірану напередодні можливого ембарго ЄС

Європейські НПЗ почали скорочувати спотові закупівлі нафти у Ірану напередодні запланованої на 23 січня зустрічі Євросоюзу з питання можливості введення ембарго на постачання сировини з цієї країни, пише Financial Times.

Проте, компанії продовжують отримувати нафту за раніше укладеними довгостроковими контрактами.

Традиційно заводи закуповують дві третини нафти за зобов'язуючими контрактами, решта - на спотовому ринку. Між тим, якщо Євросоюз введе ембарго, НПЗ можуть оголосити форс-мажор і уникнути штрафів у зв'язку з одностороннім розірванням довгострокових контрактів.

За даними видання, Ірану у зв'язку зі скороченням закупівель його нафти доводиться перевантажувати сировину в плавучі сховища. У сховищах запаси нафти збільшилися з 28 млн барелів в кінці листопада до 32,5 млн барелів на цей момент.

Іран є третім світовим експортером нафти і поставляє близько 2,3 млн барелів на добу, в основному в Азію. Євросоюз купує у цієї країни середньому 450 тис. барелів на добу.

Відтоді, як у відповідь на посилення тиску з боку США Іран пригрозив перекрити Ормузську протоку, через яку транспортується третина морських перевезень нафти, ціни зросли до $110 за барель. Найбільший європейський покупець іранської нафти за довгостроковими контрактами - Shell, за ним ідуть французька Total, іспанські Repsol YPF і Cepsa, італійські ENI, Saras і ERG, грецька Hellenic.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua