У проекті нового фінансового договору ЄС передбачена можливість порушення бюджетної дисципліни — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

У проекті нового фінансового договору ЄС передбачена можливість порушення бюджетної дисципліни

Казна та Політика
116
У проекті нового фінансового договору Євросоюзу (ЄС) передбачена можливість відступу країнами - членами блоку від податково-бюджетних нормативів на час рецесії або в разі виникнення інших надзвичайних обставин. Копія проекту угоди сьогодні надійшла в розпорядження Reuters.
"Санкція на тимчасове відхилення від середньострокових (бюджетних) показників надається у разі настання надзвичайних обставин, що виходять з-під контролю сторони цієї угоди і роблять істотний вплив на фінансове становище національного уряду, або ж на час значного економічного спаду в зоні євро, ЄС чи в державі - стороні цієї угоди", - йдеться в документі.
Як повідомлялося раніше, новий бюджетний пакт був запропонований європейськими лідерами на саміті ЄС у Брюсселі 9 грудня 2011 р. Документ передбачає юридичну відповідальність держав за невиконання програми проведення узгодженої податкової і бюджетної політики. Очікується, що пакт буде підписаний до 1 березня 2012 р.
Новий фінансовий договір передбачає, що у разі недотримання країною бюджетної дисципліни вона може бути притягнута до відповідальності перед Європейським судом. Угода також передбачає, що країни, які приєдналися до неї, будуть підтримувати структурний дефіцит бюджету на рівні 0,5% від номінального ВВП, загальний дефіцит на рівні менше 3% і держборг, що не перевищує 60% від ВВП.
Даний бюджетний пакт покликаний допомогти стабілізувати обстановку в європейському регіоні і повернути довіру інвесторів.
Вимоги нового бюджетного договору, який з усіх країн ЄС категорично відмовилася підтримати тільки Великобританія (пославшись на те, що подібні домовленості суперечать інтересам країни, ставлячи під удар дуже важливий для економіки сектор фінансових послуг), поширюватимуться на європейські країни, що приєдналися до нього, тільки після того, як національні парламенти ратифікують його.
За матеріалами:
РБК-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас