Експерти: Підвищення акцизів на нафтопродукти не призведе до подорожчання палива


Експерти: Підвищення акцизів на нафтопродукти не призведе до подорожчання палива

Підвищення ставок акцизного збору на нафтопродукти, передбачене законом № 4235-VI "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо перегляду ставок деяких податків і зборів", не призведе до подорожчання палива, вважають експерти нафторинку, опитані агентством "Інтерфакс-Україна" .

"Зростання акцизів не призведе до зміни роздрібних цін на нафтопродукти. По дизельному паливу підвищення акцизу близько 4 коп./літр - ринок цього не відчує. По бензину підвищення близько 18 коп./літр, воно буде компенсовано за рахунок зниження маржі" , - сказав директор консалтингової компанії "А-95" (Київ) Сергій Куюн.

Аналогічної думки дотримується аналітик консалтингової компанії UPECO (Київ) Олександр Сіренко. "Поточна маржа ритейлерів дозволяє зберігати роздрібну ціну на нафтопродукти не тільки на поточному рівні (з урахуванням нових акцизів), а й знизити її на 10-20 коп./літр", - упевнений експерт.

Сіренко зазначив, що нафтопродукти, що обкладаються акцизом за новими ставками, надійдуть у роздрібний продаж не раніше лютого.

Як повідомлялося, президент підписав закон про підвищення ставок акцизів, плати за користування надрами, екологічних податків і різних зборів на 8,9-11,3%, що відповідає прогнозним рівнями зростання продовольчих і промислових цін.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua