Джерело: Україна відклала повний перехід на стандарти пального Євро-4 і Євро-5 до липня


Джерело: Україна відклала повний перехід на стандарти пального Євро-4 і Євро-5 до липня

Україна відклала повний перехід на стандарти якості нафтопродуктів, що відповідають вимогам Євро-4 і Євро-5, до липня, повідомило агентству "Інтерфакс-Україна" джерело в уряді.

За його словами, відповідне рішення закріплене наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі від 5 січня.

"Вирішили відкласти на півроку", - сказав співрозмовник агентства.

Як повідомлялося, Україна неодноразово відкладала повний перехід на стандарти якості пального Євро-4 і Євро-5. Зокрема, дію старих стандартів, які відповідають вимогам Євро-2 і Євро-3, було продовжено на початку липня 2011 року.

З 1 січня 2012 року українські нафтопереробні заводи мали повністю перейти на стандарти ДСТУ 4839:2007 та ДСТУ 4840:2007, що відповідають вимогам Євро-4 і Євро-5.

Готовність ще з початку 2011 року освоїти випуск нафтопродуктів, що відповідають вимогам Євро-4 і Євро-5, підтвердили Одеський, Кременчуцький (Полтавська обл.) і Лисичанський нафтопереробний заводи (Луганська обл.).

На думку Американської торгової палати (American Chamber of Commerce in Ukraine, ACC), відстрочення переходу на стандарти пального Євро-4 і Євро-5 сповільнить розвиток української нафтопереробної галузі і негативно позначиться на довірі інвесторів до держави.

Негативно оцінюють відстрочку і компанії Shell, Orlen Lietuva (Литва), ПАТ "Концерн Галнафтогаз" (Львів), "Паралель" (Донецьк), деякі галузеві експерти.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua