Депутати 1-го скликання закликають Верховну Раду не брати гріх на душу


Депутати 1-го скликання закликають Верховну Раду не брати гріх на душу

Дванадцять народних депутатів Верховної Ради першого скликання закликають своїх нинішніх колег блокувати прийняття закону про можливість передачі української газотранспортної системи в оренду або достроково скласти з себе повноваження і призначити дострокові парламентські вибори.

Про це йдеться в переданому УНІАН відповідному зверненні, підписаному Володимиром Пилипчуком, Олесем Шевченком, Левком Лук'яненком, Богданом Горинем, Арсеном Зінченком, Олександром Барабашем, Олександром Костюком, Яковом Зайком, Іваном Бойком, Олександром Гудимою, Олександром Піскуном і Миколою Поровським.

"Ми, народні депутати Верховної Ради України 1-го скликання, звертаємося до вас з проханням і вимогою припинити розбазарювання національного надбання України. Запланована, організована Партією регіонів і здійснена кожним з вас особисто здача газотранспортної системи України Росії буде злочином перед народом України, зрадою її національних інтересів, порушенням даної вами присяги, але не дозволить і не вирішить надуманих і штучно створених олігархами газових проблем України", - йдеться у зверненні.

Його автори зазначають, що для забезпечення потреб населення Україні достатньо газу власного видобутку. "Україна повинна перестати купувати газ в Росії заради задоволення виробничих потреб олігархів за кошти бюджету, тобто за кошти всіх громадян України - платників податків. Чому весь народ України повинен платити податки в бюджет для того, щоб за них закупити газ олігархам? Чому вони не хочуть закуповувати газ за власні гроші, а отримавши прибутки, виводять їх за межі України в офшори і штучно створюють заборгованість перед бюджетом і "Нафтогазом?", - запитують колишні депутати своїх нинішніх колег.

"Молдова, Вірменія, Білорусь віддали свої ГТС Росії - і в них економічного процвітання не настало. Чому Польща, Німеччина, Італія, Болгарія не віддають "Газпрому" Росії свої ГТС? А коли бізнесменів цих країн перестала влаштовувати контрактна ціна на російський газ, вони подали до Стокгольмського суду і отримали бажані знижки цін на газ. Чому українська влада відмовляється йти таким же шляхом? Можливо, тому, що за здачу нашої ГТС Росії ви розраховуєте мати або вже маєте персональну вигоду?", - йдеться у зверненні.

Колишні депутати нагадують, що ГТС України забезпечує газорозподіл між українськими споживачами і може бути економічно ефективною в результаті зміни тарифів з Росією.

"Україна планує збільшити обсяги газу власного видобутку, почати видобуток сланцевого газу, отримувати через термінали скраплений газ. Зрештою, Україна може отримувати газ і через Європу, коли він туди надходитиме з Середньої Азії по газопроводах, які проектуються і плануються до будівництва. Але якщо ГТС України буде під контролем "Газпрому" - в оренді, у власності або в консорціумі, - то Росія нічого цього Україні не дозволить, бо їй буде невигідно, щоб Україна зменшувала обсяги закупівель російського газу. Тобто будь-який вид втрати контролю України над власною ГТС піде на шкоду її економіці і додаткові збитки її громадянам", - переконують вони.

"Якщо ви, депутати провладної більшості парламенту України, не маєте хабарів від здачі української ГТС Росії, але маєте совість і нічого не можете зробити, щоб здійснити економічні перетворення, зокрема в газовому секторі, на благо українців, - не робіть злочину, не беріть гріх на душу, а майте мужність достроково скласти з себе повноваження і призначте дострокові вибори. Ми, депутати першого скликання, які організували відновлення державної незалежності України, мали таку мужність і так вчинили, коли не зуміли прийти до згоди і не змогли зупинити погіршення становища в українській економіці", - закликали своїх колег депутати Верховної Ради 1-го скликання.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua