290
Голова Центробанку Швейцарії Хільдебранд подав у відставку
Голова Центробанку Швейцарії Філіп Хільдебранд подав у відставку на тлі скандалу навколо сумнівної валютної угоди, укладеної його дружиною Кашьєю, яка раніше працювала трейдером і зараз завідує мистецькою галереєю в Цюріху, передає Reuters.
Хільдебранд заявив, що необхідність подати у відставку "засмучує" його.
Скандал почався після того, як стало відомо, що в результаті купівлі 504 тис. дол. за три тижні до падіння курсу швейцарського франка та їх продажу після корекції курсу дружина Хільдебрана збагатилася на 64 тис. 400 дол.
Подробиці просочилися в пресу, завдяки тому, що один із співробітників банку розповів про сумнівну оборудку, після чого співробітник був звільнений за "розголошення банківської таємниці". Звістка викликала широкий суспільний резонанс і на голову Хільдебранда посипалися звинувачення в проведенні інсайдерських угод.
7 січня 2012 р. правляча Народна партія Швейцарії закликала президента Національного банку країни піти у відставку на тлі підозр, що фінансист неодноразово порушив законодавство в сфері валютних операцій в ході програми пом'якшення курсу швейцарського франка. "Буде краще, якщо він (Хільдебранд) визнає порушення і їх наслідки. В іншому випадку ми знайдемо важелі для його заміни", - заявила тоді заступник генерального секретаря ШНП Сільвія Беар. У відповідь Хільдебранд заявив, що не збирається залишати свій пост, назвавши всі заяви проти нього безпідставними.
Розслідування також дійшло висновку, що в діях Хільдебранда відсутні ознаки інсайдерської торгівлі. Влада Швейцарії стала на захист Хільдебранд, зазначивши, що банкір не зробив нічого протиправного і, навпаки, його дії допомогли стабілізувати економіку країни. Варто зазначити, що ЦБ Швейцарії здійснює свої функції незалежно від уряду, однак його голова може бути відкликаний при відповідному запиті наглядової ради.
Хільдебранд, ставши главою швейцарського Центробанку 1 січня 2010 р., не раз критикувався за операції з національною валютою. На тлі зростаючого курсу нацвалюти відносно пари долар-євро новий глава ЦБ почав його регулювати за допомогою валютних інтервенцій. В результаті золотий запас Швейцарії, який до моменту приходу Ф.Хільдебранда становив 200 млрд швейцарських франків, скоротився на 26,5 млрд швейцарських франків до кінця 2010 р., а через 6 місяців зменшився ще на 11,7 млрд.
За матеріалами: РБК-Україна
Поділитися новиною