684
Україна аналізує можливість перегляду тарифних ставок на низку товарів у рамках СОТ
Уряд аналізує доцільність ініціювання переговорів у рамках Світової організації торгівлі (СОТ) про можливість підвищення ставок на імпорт в Україну низки товарів з переліку, сформованого за пропозиціями вітчизняного бізнесу, повідомив урядовий уповноважений з питань європейської інтеграції Валерій П'ятницький.
"Перелік таких товарів створений, в нього включені автомобілі, цукор і певні види м'ясної продукції", - сказав він на прес-конференції в агентстві "Інтерфакс-Україна" у п'ятницю.
У той же час В.Пятницький зазначив, що паралельно в уряді вивчають питання застосування інших заходів для захисту національних товаровиробників, оскільки варіант перегляду тарифних ставок в рамках процедур СОТ може бути малоефективний.
Урядовий уповноважений пояснив, що, зокрема, основний імпорт автомобілів в Україну йде через Росію, з якою діє угода про вільну торгівлю, і ЄС, з яким така угода підготовлена до підписання.
Він додав, що Україна вже порушила розслідування щодо двох найбільш масових типів імпортованих автомобілів - з об'ємом двигуна до 1600 куб. см і до 2200 куб см. "Якщо в їх рамках не будуть прийняті обмежувальні заходи, то з чим ми підемо на переговори?" - сказав В.П'ятницький.
Він додав, що у випадку з імпортом цукру діє заборонне мито в 50%, а перегляд тарифної квоти в обсязі трохи більше 260 тис. тонн, або 10-15% річного споживання, є малореальним.
Урядовий уповноважений також додав, що при перегляді тарифних квот в рамках СОТ інші країни вимагатимуть від України за згоду на підвищення імпортних мит компенсаційних заходів.
Коментуючи спірні відносини з країнами Митного союзу щодо низки товарних позицій, В.Пятницький зазначив, що активна позиція України та інших країн у робочих групах щодо вступу Казахстану і Білорусії в СОТ може частково вирішити цю проблему, бо Митний союз передбачає імплементацію всіх домовленостей, досягнутих на національному рівні. На його думку, в результаті середній рівень тарифних ставок у Митному союзі за підсумками вступу всіх трьох країн до СОТ може виявитися навіть нижчим, ніж у України.
За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Поділитися новиною