У німецьких поїздах заборонили ноутбуки — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

У німецьких поїздах заборонили ноутбуки

65
Про заборону голосно не говорили, просто поставили перед фактом пасажирів, розклеїли в поїздах зображення комп'ютера з занесеним над ним молотком. Обмеження досить серйозне, якщо врахувати, що Deutsche Bahn - найбільша залізнична компанія в світі, що перевозить за рік понад 118 млн пасажирів, пише Bfm.ru.
Пояснення, яким супроводили цю заборону представники Deutsche Bahn, навряд чи можна назвати задовільним. "Враховуючи інтереси інших мандрівників, використання ноутбуків забороняється в ресторанах поїздів. Багатьом їх відвідувачам заважає звук, що супроводжує набір тексту на клавіатурі", - повідомляє прес-служба компанії. "Треба б обмежити і продаж кави, - іронізує колумніст журналу Spiegel. - Адже якщо поїзд трясе, то на столах стукають чашки, що вже точно виводить з себе".
Коментатори звертають увагу на очевидну нелогічність цього кроку залізничників: не так давно керівництво Deutsche Bahn з гордістю відзвітувало про появу мобільного інтернету на деяких популярних маршрутах.
Серед німецьких блогерів нововведення викликало суперечливі відгуки. "Як не варто їсти на робочому місці, так не варто працювати в ресторані. Це прості банальні правила поведінки. Поїзд пропонує й інші місця, де можна постукати по клавіатурі", - пише один з них. "Якщо є багато місць, де можна відгородитися від зовнішнього світу за допомогою музики і навушників, це аж ніяк не дає права лісникам забороняти слухати музику в лісі", - заперечує інший, наполягаючи на праві людини "ігнорувати дурні правила".
Дійсно, як ставитися до подібних заборон? Чи вважати їх прикрим непорозумінням? Або початком нової тенденції, коли власники ноутбуків будуть уподібнені курцям, яким дозволяється вгамовувати свою пристрасть тільки у відведених для цього місцях?
Спроби ввести зони, вільні від комп'ютерів, у Німеччині роблять не вперше. Кілька років тому громадські дебати у ФРН викликало рішення Конституційного суду країни, який заборонив використання ноутбуків в залах суду. За словами представників німецької Феміди, комп'ютерна техніка дозволяє записувати і знімати все, що відбувається в суді, а проконтролювати це практично неможливо. Союз журналістів вирішив, що це обмеження свободи преси. Заборона все ще діє, проте завдяки технічній революції її все важче сприймати всерйоз: якщо хтось захоче зробити запис, то, завдяки техніці нового покоління, він завжди зуміє це зробити.
Що ж до Deutsche Bahn, то цю компанію в Німеччині лають мало не з дня її заснування: поїзди недостатньо пунктуальні, рейки недостатньо гарні, сервіс залишає бажати кращого, як, втім, і ціни на квитки. Однак нова заборона викликала, швидше, іронічні посмішки. Ймовірно, це пов'язано з новим якісним стрибком в комп'ютерному світі. "Ноутбуки? Ми ж не в 1995 році", - зауважив один німецький блогер, нагадуючи про зростаючу популярність "планшетника". Їхні продажі в минулому році поставили новий рекорд - у Німеччині господарів знайшли більше 2 млн "таблеток" (приріст продажів склав 162%).
Формально на планшетники з їх безшумним сенсорним екраном заборона Deutsche Bahn не поширюється. Не виключено, втім, що надалі залізниця Німеччини визнає таким, що заважає, наприклад, мерехтіння від екрану. За кількістю різного роду обмежень німці традиційно попереду всіх. Наприклад, ніде немає такої кількості дорожніх знаків, як у Німеччині, а деякий час тому в ресторанах діяла заборона на розмови по мобільному телефону.
За матеріалами:
bfm.ru
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас