Україну чекає інвестиційний бум у тваринництво — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Україну чекає інвестиційний бум у тваринництво

Аграрний ринок
1439
Завдяки вкладенням місцевих бізнесменів Україна скоро відмовиться від імпорту свинини. Схожий інвестиційний бум очікується в молочній галузі.
Такого стрімкого зростання, як в свинарстві, не було цього року в жодній галузі. Якщо за весь минулий рік українські підприємства відправили за кордон всього 610 т свинини, заробивши $2,7 млн., то за 10 місяців цього року експорт склав вже 9,2 тис. т, а заробітки - $42 млн. При цьому різко скоротився імпорт: за оцінками керівника аналітичного департаменту консалтингової компанії "ААА" Марії Колесник, якщо два роки тому Україна імпортувала приблизно 30% свинини, то зараз тільки 5%.
До останнього часу і вітчизняні, і іноземні інвестори ігнорували цю галузь сільського господарства, віддаючи перевагу рослинництву і птахівництву. Значну частину свинини виробляли приватні господарства. Однак ні якість їх продукції, ні обсяги, які вони могли постачати на переробні підприємства країни, не відповідали потребам економіки. І ось за останні чотири місяці 2011 року про інвестиції в свинарство заявили корпорація "Агропродсервіс", ПАТ "Кременчукм'ясо", агрохолдинг KSG Agro і ін. Тваринницький комплекс "АПК-Інвест", який в 2010-му мав 300 тис. свиней, до 2015 року планує вирощувати 600 тис. свиней на рік. Іноземний бізнес теж готовий інвестувати, але його поки стримує відсутність права купувати землю для вирощування кормів. Однак навіть за рахунок внутрішніх інвестицій, упевнений перший віце-прем'єр Андрій Клюєв, Україна за два роки може взагалі відмовитися від імпорту м'яса і м'ясної продукції.
У 2012 році подібний інвестиційний бум може початися в молочному тваринництві. Тому що вихідні умови дуже схожі. 80% виробництва досі забезпечували дрібні господарства, і переробникам коштувало великої праці знайти у них якісне молоко. Як розповідав Фокусу власник Житомирського маслозаводу Петро Рудь, щоб забезпечити виробництво сировиною, йому доводилося об'їжджати всі навколишні радгоспи, домовляючись про поставки. Молоко, яке йому поставляли, часто виявлялося розбавленим. До того ж за останні роки молочне стадо у селян скоротилося в кілька разів, і в цьому році не відбулося навіть сезонного літнього падіння цін на молоко - навпаки, ціни зросли. А проектів, які потребують цієї сировини, достатньо: лише останнім часом про бажання розширювати виробництво заявили "Данон-Юнімілк" і група компаній "Молочний альянс", яка планує з жовтня 2012 налагодити виробництво дитячого харчування на базі Яготинського маслозаводу.
За матеріалами:
Фокус
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас