233
Китай почав війну з кіберзлочинцями
Китайський уряд оголосив про заходи боротьби з місцевими кіберзлочинцями - викрадачами банківських даних. Кіберзлочинцями були викрадені дані і паролі до банківських рахунків 45 млн. китайців.
До числа суворих заходів входить боротьба з фішинг-шахрайством (phishing), видом злочину, коли злочинці створюють шахрайські сайти або електронні адреси банків або інтернет-магазинів з метою крадіжки паролів, номерів кредитних карток і банківських рахунків та інших персональних даних.
В результаті вжитих заходів, у пошукових сайтах посилання на справжні сайти банків будуть з'являтися першими в списку.
Цей захід було вжито на хвилі почастішання випадків крадіжки особистих даних. Кіберзлочинцями були викрадені дані і паролі до банківських рахунків 45 млн. китайців.
Влада займається розслідуванням цих випадків і заявляє, що подібні атаки загрожують безпеці людей в Інтернеті.
Десять найбільших пошукових сайтів Китаю підписали угоду про боротьбу з фішинг-шахрайством, яка передбачає, що при пошуку банку користувач інтернету буде потрапляти на сайт фінансових та комерційних установ.
Потрапляючи на створений злочинцями сайт і вводячи свої дані, користувач віддає свої облікові записи в руки злочинців, які практично відразу ж можуть вивести всі кошти з рахунку жертви, яка нічого не підозрює.
Уряд хоче переконатися, що посилання на справжні сайти банків будуть з'являтися першими в пошуку, і таким чином кількість відвідувань створених шахраями сайтів буде зменшено.
Деякі з пошуковиків відзначатимуть правильні сайти банків особливими значками, щоб виділити їх з числа інших.
Ініціатива з боротьби з фішинг-шахрайством була озвучена наприкінці тижня, протягом якого були викрадені особисті дані 10% з 485 млн. користувачів інтернету в Китаї.
В день святкування Різдва дуже популярний чат-сайт Tianya оголосив, що були вкрадені особисті дані 40 млн. його користувачів. Дані зберігалися в звичайних текстових файлах, що спростило завдання злочинців.
Сайт Tianya повідомив про подію постраждалим користувачам і порадив їм негайно змінити паролі.
Практично відразу ж сайт CDSN - один з найбільших форумів для програмістів - повідомив про те, що деталі всіх 6 мільйонів користувачів сайту були викрадені. Зломщики зуміли роздобути адреси електронної пошти, реєстраційні імена і паролі. І знову дані зберігалися в текстових файлах.
Масштаб кібератак змусив уряд вживати заходи, а міністерство індустрії і інформаційних технологій пообіцяло провести розслідування і знайти відповідальних.
У посланні міністерства, зокрема, йдеться: "Наше відомство переконане, що витік особистих даних користувачів є грубим порушенням прав інтернет користувачів і загрожує їхній безпеці у світовій мережі".
Як відомо, китайський уряд запустив технологію, здатну вести спостереження за чат-сайтами, виявляючи дискусії з суперечливими темами, але навіть такі серйозні заходи не зупинили незаконну діяльність у мережі.
Незаконними методами в мережі користуються не тільки шахраї.
Так, сайт компанії Menginu, яка опинилася в центрі молочного скандалу, був зламаний, а замість головної сторінки постало питання - "У вас є совість?".
За матеріалами: Экономические Известия
Поділитися новиною