Томенко: Наступного тижня депутати почнуть здачу ГТС на користь Росії


Томенко: Наступного тижня депутати почнуть здачу ГТС на користь Росії

Віце-спікер Микола Томенко заявив, що після новорічних свят парламент може розглянути питання про передачу повноважень з приватизації активів газотранспортної системи Кабміну.

Як повідомляє прес-служба політика, на наступний пленарний тиждень Верховна Рада має намір включити до порядку денного проект закону про те, що "реорганізація (злиття, приєднання, поділ, виділення, перетворення) державних підприємств, дочірніх підприємств "Нафтогазу", що здійснюють діяльність з транспортування магістральними та/або розподільними трубопроводами, зберігання в підземних газосховищах, і самої компанії здійснюється за рішенням Кабміну".

Томенко нагадав, що зазвичай останній пленарний тиждень сесії після новорічних свят післясвятковий і ніколи не був конфліктним.

Очевидно, саме тому, на його думку, і виник задум у влади розглянути такий принциповий законопроект саме в ці дні.

Томенко підкреслив, що опозиція робитиме все, щоб не допустити його схвалення.

"Це питання національних інтересів і державної незалежності України. І якщо законопроект буде схвалений, то це ще один крок до відмови від частини державного суверенітету України", - додав він.

Крім того, Томенко вважає, що тайм-аут в переговорному процесі з Росією щодо газової угоди був узятий з міркування необхідності виконання українською владою вимог російської влади: згоди на реорганізацію і можливу приватизацію української ГТС і НАК "Нафтогаз України".

"Цілком очевидно, що Росія не йде на підписання угоди, оскільки вона поставила жорстку вимогу: приватизація української ГТС і реорганізація НАК "Нафтогаз України" з контрольним пакетом з боку Росії", - сказав він.

Нагадаємо, минулого тижня глава "Газпрому" Олексій Міллер, доповідаючи прем'єр-міністру Росії Володимиру Путіну про підсумки переговорів з Україною, повідомив, що Київ оцінює свою ГТС в 20 млрд. євро, плюс до 8 млрд. євро потрібно витратити на її ремонт.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua