Венесуела виплатить Exxon Mobil 908 млн дол.


Венесуела виплатить Exxon Mobil 908 млн дол.

Американський нафтовий гігант Exxon Mobil Corp. за рішенням Міжнародного арбітражного суду отримає компенсацію від влади Венесуели в розмірі 908 млн дол. за націоналізацію активів в 2007 р., передає Reuters.

З приходом Уго Чавеса до влади в 1999 р. була націоналізована частина венесуельських нафтових підприємств. У 2007 р. націоналізації зазнали й іноземні нафтові компанії, які були змушені увійти в спільне підприємство як міноритарні партнери. Exxon Mobil Corp. відмовилася від участі в укладенні угоди і опротестувала дії венесуельської влади в Міжнародному арбітражному суді з вимогою компенсації у розмірі 10 млрд дол.

Компенсацію Exxon Mobil належить виплатити венесуельській державній компанії PDVSA, представники якої назвали вердикт арбітражу "сприятливим".

Експерти відзначають, що рішення міжнародного арбітражу, найімовірніше, задовольнить Чавеса, чия кампанія з націоналізації була спрямована на боротьбу з бідністю у Венесуелі. Крім того, майже 10-кратне скорочення виплати за позовом дозволить венесуельському лідеру направити більше коштів на проведення передвиборної кампанії в жовтні 2012 р.

Варто додати, що Венесуелі пред'явлені ще приблизно два десятки непогашених позовів, пов'язаних з націоналізацією.

Спори з такими компаніями, як ConocoPhillips і швейцарським виробником цементу Holcim, є найбільш масштабними. Ці компанії претендують на компенсацію в мільярди доларів.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua