Азаров не проти прискорити проведення газових переговорів, якщо цього захоче Росія


Азаров не проти прискорити проведення газових переговорів, якщо цього захоче Росія

Україна позитивно сприйме пропозиції Росії прискорити проведення газових переговорів, заявив прес-секретар прем'єр-міністра України Миколи Азарова Віталій Лук'яненко.

"Якщо буде пропозиція з російського боку прискорити проведення цих переговорів, то вона буде сприйнята позитивно", - сказав Лук'яненко.

За його словами, як тільки прозвучить пропозиція російської сторони щодо певної дати переговорів, Україна буде готова, передає Інтерфакс-Україна.

"Наша позиція незмінна - ми вважаємо, що необхідно знайти компроміс і змінити договір, який визначає несправедливу ціну для України, і переговори з цього приводу не припинялися", - зазначив він.

Нагадаємо, раніше сторони називали датою наступного раунду переговорів 15 січня.

Згідно з газовими контрактами між російською і українською газовими монополіями, укладеними в січні 2009 року, "Нафтогаз України" з 2010 року планував закуповувати 52 млрд. куб. м природного газу. При цьому у разі придбання менше 80% цього обсягу НАК все одно має заплатити за 80% зазначеного в контракті обсягу ("бери або плати", або take or pay).

Контракт передбачає зниження за домовленістю сторін контрактного обсягу закупівлі газу максимум на 20% (до 41,6 млрд. кубометрів), при цьому така угода повинна бути укладена до 1 липня року, що передує року закупівлі. З урахуванням умови "бери або плати" мінімальний обсяг закупівлі в такому випадку становить 33,3 млрд. куб. м.

Згідно з прогнозним балансом надходження і розподілу природного газу, який міститься в держпрограму економічного і соціального розвитку України на 2012 рік, "Нафтогаз України" планує в 2012 році скоротити імпорт природного газу (російського) на 31,5% (на 12,6 млрд. куб. м) у порівнянні з прогнозованим імпортом в поточному році - до 27,4 млрд. куб. м.

Потреба України в 2012 році в природному газі прогнозується на рівні 61,3 млрд. куб. м, з яких газ власного видобутку складе 21,6 млрд. куб. м, імпорт - 33,9 млрд. куб. м, відбір з ПСГ - 5,8 млрд. куб. м.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua