Яким буде курс гривні у 2012?


Яким буде курс гривні у 2012?

8,20 за долар. Оптимістичний сценарій для курсу гривні протягом 2012-го. Стабільність національної валюти вперше за останні три роки більше залежатиме не від внутрішніх, а зовнішніх чинників. Економічної ситуації у Єврозоні та Сполучених Штатах.

Якщо вона погіршуватиметься – наш експорт, який забезпечує Україну валютою, скоротиться, мінімум, на 10 відсотків. Скоротяться обсяги портфельних та прямих інвестиції, переказів від гастарбайтерів.

Сергій Яременко, заступник голови НБУ (2005 р.):

"Именно если не произойдет каких-то событий на мировых рынках, которые несут большую угрозу стабильности для самих их, так и для национальных валют. То я думаю, что на первое полугодие можно гарантировать, что ничего не произойдет".

Зовнішні чинники загострюватимуть локальні. Дефіцит платіжного балансу, який є визначальним для стабільності гривні. Попит на валюту. Обсяг золотовалютних резервів. Та зовнішні борги. Їх потрібно віддавати. Вже у грудні наступного року. Свій перший і справжній тест на міцність 2012-го гривня проходитиме вже в кінці першого півріччя.

Ерік Найман, експерт фінансового ринку:

"Если говорить о моем базовом сценарии по курсу. Среднегодовой курс на уровне 8,50. При этом оптимистично - 8,20, пессимистично 8,80 на конец 2012".

Середньорічні 8,50 будуть за умови відсутності катаклізмів у Європі та Сполучених Штатах, а також у разі отримання знижки на газ. За інших обставин слід чекати ще більшого падіння гривні відносно долара.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Валюта
Архiви:2012 2011 2010 2009
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua