ТОП-10 досягнень України у сфері транспорту та інфраструктури — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

ТОП-10 досягнень України у сфері транспорту та інфраструктури

1560
Швидкісні Hyundai, політ "Мрії" над Донецьком, гучне відкриття відразу двох спортивних арен держави - не повний перелік того, чим нам запам'ятається 2011 р. у сфері транспортних та інфраструктурних досягнень України. Напередодні проведення Євро-2012 Україна намагалася переконати світ у здатності швидко реагувати на виклики часу і якісно розвивати свою інфраструктуру. Про досягнуті результати - в рейтингу ТОП-10 українських досягнень у сфері транспорту та інфраструктури, складеному Міністерством інфраструктури України.
10 місце. У квітні 2011 р. в Україні відкрито перший центр із координації морських пошуково-рятувальних операцій, які виконуватиме оновлений рятувальний флот. Обладнання, встановлене в координаційному центрі, скорочує час на організацію операцій у випадку лиха щонайменше удвічі та ліквідує затримки при виконанні пошуково-рятувальних операцій у зоні відповідальності України. У центр заведено лінії телекомунікаційних зв'язків, які дозволяють здійснювати спостереження за суднами під українським прапором у будь-якому районі світового океану та за всіма суднами в Чорному та Азовському морях. Аналогів цього центру ніколи раніше в Україні не було. Введення його в дію - це фактично нова сторінка в забезпеченні безпеки судноплавства.
9 місце. Страхові виплати пасажирам від нещасних випадків на транспорті збільшено вдвічі. Уряд вирішив удвічі збільшити розмір страхового платежу з обов'язкового особистого страхування від нещасних випадків на транспорті. Тому страхова сума для кожного застрахованого зросла з 3 тис. до 6 тис. неоподатковуваних податком мінімумів - з 51 тис. грн до 102 тис. грн.
8 місце. 16 вересня 2011 р. набрав чинності новий Повітряний кодекс. У новій редакції чітко прописані обов'язки авіакомпанії перед пасажирами, закріплюється розподіл на державну і цивільну авіацію. Ще одне нововведення Повітряного кодексу - можливість організовувати суспільно-важливі перевезення пасажирів. Крім того, нова редакція спрямована на поліпшення умов користування авіаційним транспортом для інвалідів. Що стосується відповідальності, новий Повітряний кодекс передбачає систему застосування гнучких штрафів на фізичних і юридичних осіб, зокрема, і для "малої авіації", а також розподіл правопорушень на категорії за ступенем впливу на безпеку польотів за порушення безпеки авіації та використання повітряного простору.
7 місце. Українська залізниця переходить в електронний вимір. Відтепер вантажі, що перевозяться залізницею, можна оформити електронним, а не паперовим документом. В основі електронного документообігу лежить обмін даними автоматизованих систем залізниці і клієнта із застосуванням електронного цифрового підпису, яким буде засвідчуватися електронна накладна. Електронні документи в даний час застосовуються на всіх етапах перевізного процесу - від узгодження заявки до моменту отримання вантажу.
6 місце. Українська столиця вперше за 30 років отримала новий міст - Дарницький. Новий міст вже зараз значно поліпшив автомобільне сполучення правобережної та лівобережної частин Києва. Рух автомобілів в обидва боки залізнично-автомобільним мостовим переходом через р. Дніпро в Києві відкрито в першій половині 2011 р., протягом року будувалися нові з'їзди з обох боків моста. Для повної експлуатації залізничники підготують міст до Євро-2012. Тому на об'єкті буде споруджена Видубицька транспортна розв'язка, побудовані залізничний і автомобільний тунелі і шляхи для забезпечення прямого сполучення Дарниця - Трипілля, а також автомобільної дороги від повороту на пр. Григоренка до вул. Здолбунівської.
5 місце. Україна отримала одну з кращих злітно-посадочних смуг в Європі. 26 липня посадка найбільшого вантажного літака у світі "Мрія" в Донецьку ознаменувала відкриття нової сучасної штучної злітно-посадкової смуги КП "Міжнародний аеропорт "Донецьк". Нова злітно-посадочна смуга повністю відповідає всім міжнародним стандартам і здатна приймати всі типи літаків, зокрема, Airbus-380 і Боїнг-747. З 21 грудня аеродром Донецьк отримав III А категорії ІКАО. Це означає, що захід на посадку в Міжнародному аеропорту "Донецьк" може здійснюватися практично за будь-якої погоди, навіть при нульовій видимості. Що ж до інших аеропортів, то в харківському аеропорту експлуатується дві злітно-посадочні смуги - нова, довжиною 2,5 тис. м (отримала сертифікат 25 листопада 2011 р.). Тривають роботи з реконструкції злітно-посадкової смуги у Львові.
4 місце. У 2011 р. Україна нарешті відкрила дві нові сучасні спортивні арени - НСК "Олімпійський" в Києві і "Арена "Львів" у місті Лева. Важливо, що незважаючи на стислі терміни підготовки та катастрофічне відставання від графіку, яке експерти констатували ще навесні цього року, ці об'єкти відкривалися заздалегідь до проведення Євро-2012. Крім того, Україна змогла на практиці перевірити арени - на них восени зіграла по одному матчу збірна України.
3 місце. Київ та інші українські міста, які прийматимуть Євро-2012, з'єднають швидкісні поїзди. Перші шість поїздів дозволять організувати вже з травня 2012 р. швидкісний рух між Києвом, Донецьком, Харковом і Львовом. Наприклад, відстань від столиці до Харкова можна буде подолати за 3,5 години до Львова - за 4,5 години, до Донецька - за 5,5-6 годин. Швидкісний поїзд Hyundai, перший зразок якого представлений 20 грудня в Кореї, прибуде в Україну за 45 днів. Hyundai відповідає сучасним технічним вимогам до пасажирського рухомого складу, комфорту, енергозбереження. Планується, що при встановленні вартості квитка на проїзд у швидкісних поїздах Hyundai будуть враховуватися принципи ціноутворення, що застосовуються в авіаційній галузі. Також цього року залізниця вийшла на масштабні показники електрифікації. У рамках підготовки до Євро-2012 Південна залізниця виконала найбільш масштабні завдання з модернізації інфраструктури за всі 20 років незалежності України. На електротягу переводиться 270 км колій.
2 місце. Цього року в Україні збудовано та відремонтовано понад 1700 км доріг загального користування. Для порівняння: у 2009 р. було відкрито рух лише на 92 км автодоріг, у 2010 р. - на 973 км. Серед найбільш знакових відкриттів - унікальна транспортна розв'язка на 128 км автодороги Київ - Чоп поблизу Житомира. На маршруті Москва - Харків - Сімферополь введено в експлуатацію 28 км автодороги Харків-Щербаківка, у Сумській області - 88,1 км автомобільної дороги М-02 Кіпті - Глухів - Бачівськ, у Чернігівській і Київській області - дорогу Чернігів - Пакуль - Славутич довжиною 73 км. У цьому році відкрито рух на автодорозі Львів - Краковець із Західним обходом м.Львів; на новому обході смт.Бабанка Черкаської області міжнародної автотраси Стрий - Тернопіль - Кіровоград - Знам'янка, яка з'єднує Схід і Захід України, завершено будівництво першої черги Південного обходу м. Дніпропетровськ довжиною 17,4 км між автомобільними дорогами Знам'янка - Луганськ - Ізварине та Бориспіль-Дніпропетровськ-Запоріжжя. Майже в кінці грудня відкрито рух на стратегічному єврооб'єкті - відремонтованій дорозі М-07 Київ - Ковель - Ягодин. Ремонтно-будівельні роботи в 2011 р. велися одночасно у Київській, Житомирській, Рівненській та Волинській областях: загальна протяжність відремонтованих цього року ділянок склала 248,4 км.
1 місце. 2011 р. став роком суттєвого оновлення інфраструктури українського авіаційного транспорту. Щоб скласти конкуренцію провідним європейським хабам, в Україні були розгорнуті масштабні роботи з оновлення українських аеропортів. В "Борисполі" завершено реконструкцію терміналу "В", введено в експлуатацію новий термінал в аеропорту "Харків". Абсолютно нові термінали отримає Львів і Донецьк, ще один новий термінал - "D" - буде мати Бориспіль. За даними за 11 місяців, українські аеропорти обслужили 11,6 млн пасажирів - на 21% більше, ніж торік. А в "Борисполі" до кінця року очікується прийняти рекордного (за показниками року) за всю історію роботи аеропорту восьмимільйонного пасажира.
За матеріалами:
РБК-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас