Кремль очікує зростання ВВП в 2012 році навіть при рецесії у світовій економіці — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Кремль очікує зростання ВВП в 2012 році навіть при рецесії у світовій економіці

Казна та Політика
287
Російська економіка зможе продемонструвати зростання в 2012 році навіть при рецесії в світі, а відтік капіталу поступово зміниться припливом завдяки ослабленню політичних ризиків після президентських виборів, сказав у вівторок помічник президента Аркадій Дворкович.
Основний прогноз влади: зростання ВВП в 2012 році на 3,7 відсотка при середньорічній ціні на нафту $100 за барель Urals. Цього року вони чекають зростання ВВП на 4,2-4,5 відсотка.
"Якщо уповільнення попиту на наші товари будуть помірними і ціни на нафту не знизяться різко, тоді темпи зростання можуть залишитися близькими до нинішніх", - сказав Дворкович
"Якщо ж рецесія буде такою, що пошириться на всю світову економіку або її велику частину, тоді може бути більш істотне уповільнення економіки (РФ), але падіння ми не обговорюємо - ні при якому розумному сценарії розвитку подій", - сказав він журналістам.
Мінекономрозвитку РФ вгамувало оптимізм перед загрозою уповільнення світового економічного зростання, переглянувши на початку грудня прогнози експорту і курсу рубля, і залишило незмінними очікування млявого економічного зростання в Росії за умови збереження високих цін на нафту, відзначивши ризики їх падіння до $80 і навіть $60 за барель.
"Навіть в найгіршому розумному сценарії у нас все одно буде зростання економіки, але мінімальне, мінімальне значить нижче 1 відсотка. При сценарії помірної рецесії, якщо ціни на нафту будуть... $90-100, тоді так, (зростання) швидше за все , буде близько 3 відсотків", - додав Дворкович.
Помічник президента не бачить істотних ризиків і для курсу рубля.
"Що стосується курсу рубля, то валютний коридор поступово розширюється, відбуваються суттєві коливання на валютному ринку, але у нас немає побоювань, що курс буде виходити за розумні межі, визначені ЦБ - резервів достатньо, і ситуація стабільна".
На думку Дворковича, найбільший вплив на курс рубля має відтік капіталу.
"Відтік пов'язаний з різноманітними явищами - від ситуації в Європі до нашого відомого чинника - корупції... У будь-якому випадку ми очікуємо що подолання політичної невизначеності поступово призведе до того, що відтік капіталу буде меншим, а може і навіть відновиться приплив капіталу через деякий час, але не швидко".
Банк Росії припускає, що чистий відтік може скласти за підсумками року близько $80 мільярдів. Мінфін РФ очікує, що з російської економіки може піти до $85 мільярдів.
"Головний фактор (відтоку капіталу) - поганий інвестиційний клімат, поки ще (інвестори) не відчувають, що їхня власність захищена. Є невизначеність з приводу того, як будуть змінюватися ставки податків, є проблеми у світовій економіці на додачу до нашого поганого інвестиційного клімату. Політична ситуація, радше, третій фактор, який зміг прискорити відтік капіталу в цьому році. І цей фактор буде тим чи іншим чином знято в березні наступного року", - вважає Дворкович.
За матеріалами:
РБК
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас