Валютний ринок: підсумки і прогнози — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Валютний ринок: підсумки і прогнози

1319
Інвесторам 2011 рік запам'ятається в основному борговою кризою в Європі. Якщо в першій половині року пара євро/долар піднімалася до максимуму 1,4833 і експерти не відкидали подальшого зростання курсу, то в другій половині проблеми суверенного боргу єврозони обвалили курс майже до позначки 1,30.
Протягом року на тлі подій, що відбувалися в єврозоні та США, пара євро/долар демонструвала високу волатильність. Великим розчаруванням для інвесторів стали нескінченні дебати європейських лідерів щодо шляхів виходу з боргової кризи. Підсумки останнього грудневого евросаміту також не обнадіяли інвесторів.
У тому, що єдина європейська валюта поки залишається під тиском, впевнені переважна більшість аналітиків. Через посилення негативу навколо євро експерти з ING переглянули прогнози щодо пари євро/долар до рівня 1,25 вже наприкінці першого кварталу 2012 року. У Standard Bank зберігають ще більш песимістичний прогноз - 1,20 по парі євро/долар на найближчі шість місяців, і він може бути переглянутий у бік пониження. Все ті ж 1,20 до кінця другого кварталу обіцяють в Lloyds TSB, незважаючи на те що значна репатріація капіталу повинна підтримати євро.
Найбільш оптимістично налаштовані аналітики Rabobank. Вони також бачать потенціал до зниження курсу пари євро/долар, але припускають, що в 2012 році все-таки буде знайдено структурне вирішення кризи і фокус учасників ринку знову зміститься на проблеми США. Вони очікують, що в кінці 2012 року курс пари євро/долар зросте до позначки 1,45.
Рубль в 2011 році став заручником зовнішніх чинників, і більшість аналітиків очікують, що в новому році ситуація не зміниться. На початку року спостерігалася загальна тенденція до зниження долара. Слідом за світовим ринком американська валюта дешевшала і на російському валютному ринку. Курс пари долар/рубль досягав мінімуму 27,17, до 32,95 руб. впала і вартість бівалютного кошика.
Основними причинами зниження рубля, що відбулося потім, більшість аналітиків називають зниження цін на нафту і відтік капіталу з Росії. У першому кварталі 2011 року Росію покинуло 21,4 млрд дол, у другому кварталі показник зменшився до 9,2 млрд дол., і на той момент перспективи здавалися сприятливими. Але в третьому кварталі через погіршення зовнішнього фону ситуація знову загострилася - в банківській системі стала відчуватися гостра нестача ліквідності. Всього за липень-вересень 2011 року, за оцінкою ЦБ, відтік капіталу з Росії склав 18,7 млрд дол.
Зараз ситуація в Росії виглядає не так уже й погано. В цілому економіка країни вистояла перед загрозою розповсюдження європейської боргової кризи і акумулювала достатньо коштів для стабільного розвитку в подальшому. У 2012 році в єврозоні очікується рецесія, і загроза відтоку капіталу з Росії зберігається. В "ВТБ Капіталі" прогнозують, що наступного року з країни витечуть 40 млрд дол.
І, звичайно, як і раніше, багато чого буде залежати від динаміки цін на нафту. Якщо їх рівень буде достатньо стабільним, експортери знову звернуться до зовнішніх позик через високі рублеві ставки. На кінець 2012 року аналітики "ВТБ Капітал" прогнозують курс пари долар/рубль на рівні 31.
Наталія Щербакова
За матеріалами:
РБК
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас