Ілюзія польоту — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Ілюзія польоту

Фондовий ринок
748
За словами голови правління ПФТС Олександра Склярова, за рік, що минає, відбулося значне збільшення біржового ринку - більш ніж на 70%, в порівнянні з попереднім роком.
При цьому велика частина цього приросту була забезпечена борговим ринком, у чому є велика заслуга ПФТС, на частку якої припадає 77% біржового ринку ОВДП та 53% ринку первинних розміщень корпоративних і муніципальних облігацій. "Але не менш важливою є зміна якості ринку держоблігацій. Якщо раніше учасники приходили на ПФТС за рейтингом і угодою з НБУ, то зараз йдуть за розрахунками і спрощеним документообігом. Відповідно, зростає частка торгів з попереднім депонуванням цінних паперів, а також кількість активних учасників" , - зазначив він.
Обсяги торгів на ринку акцій і терміновому ринку також мають тенденції до зростання. Так, обсяг торгів на ринку акцій Української біржі в 2011 р. виріс на 60%, в порівнянні з 2010 р., а кількість угод збільшилася практично на 41%. Обсяг торгів на терміновому ринку виріс в 5,5 рази, а кількість угод - в 6,5 рази.
"Сьогодні український біржовий ринок демонструє відмінну динаміку розвитку по всіх секторах. Ми бачимо величезний потенціал вітчизняного фінансового ринку та готові далі активно брати участь в процесі вдосконалення торгово-розрахункової інфраструктури України, - говорить перший заступник голови правління ММВБ-РТС Роман Горюнов. - Вкрай важливо, щоб і Українська біржа, і ПФТС зберегли темпи свого розвитку і продовжували розвивати ті сегменти ринку, де вони є лідерами: ПФТС - ринок облігацій, Українська біржа - ринок акцій і деривативів, зосередившись на вдосконаленні технологій торгів та обслуговування клієнтів, запуску нових інструментів, захопленні нових ніш".
Підбиваючи підсумки року, експерти відзначили, що в 2011 р. кількість українців, що займаються торгівлею на біржі, збільшилася в півтора рази і до кінця року перевищила 9 тис. осіб. При цьому зросла їх частка в обороті як на фондовому, так і на терміновому ринках. "Дуже важливо, що внесок внутрішніх інвесторів стає більш вагомим, особливо в сьогоднішній ситуації, коли нерезиденти та інституційні інвестори вкрай обережно здійснюють операції на ринку", - зазначив голова правління Української біржі Олег Ткаченко і підкреслив, що напрям інтернет-трейдингу залишається пріоритетним і в 2012 р.
При цьому, на думку аналітика ІГ "Арт Капітал" Олега Іванця, найбільш вигідними для вкладення інструментами в 2012 р. будуть акції українських емітентів, банківські метали і депозити. "Якщо говорити про максимально можливу прибутковість, то найбільш прибутковими в 2012 р., як очікується, стануть акції українських ліквідних компаній, таких як "Центренерго", "Мотор Сiч", "Кернел" тощо, - вважає він. - У 2011 р. на фондовому ринку спостерігався спад, що викликано зростанням ризиків в ЄС і США, проте наступного року очікується вирішення поточних проблем і повернення до стадії зростання, що стане потужним стимулом відновлення вартості акцій на всіх ринках, у тому числі і в Україні".
Ще один цікавий інструмент - сертифікати відкритих пайових інвестиційних фондів. "ІСІ істотно постраждали від кризи багато в чому через недосконалість законодавства, і на даний момент їх прибутковість істотно нижча від депозитів. Однак у разі відновлення зростання та стабілізації ситуації на фінансовому ринку депозитні ставки підуть вниз, а прибутковість ІСІ навпаки - вгору. Так що відновлення ринків дозволить непогано заробити на фондах, ймовірно, навіть більше від депозитів", - вважає Олег Іванець.
За матеріалами:
Экономические Известия
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас