Литвин запевнив, що Україна не продасть свою ГТС


Литвин запевнив, що Україна не продасть свою ГТС

Україна не збирається продавати свою газотранспортну систему. Про це заявив голова Верховної Ради України Володимир Литвин.

"Навіть якщо гіпотетично уявити таку постановку питання у практичній площині, то це означає, що ми повинні зняти з себе останню сорочку і її продати", - заявив він додавши, що "мова про це не йде і йти не буде".

Як повідомляє УНН, в той же час Литвин вважає першочерговим вирішення питання, як використовувати газотранспортну систему. "Я стояв і стою на тому, що ми повинні задіяти в цій роботі власника газу - Росію і споживачів газу - Європу, і давно мали вийти на газотранспортний консорціум, щоб мати гарантію, що газ через українську газотранспортну систему буде поставлятися, і що Європа буде гарантовано споживати газ, а Україна від цього гарантовано отримувати дивіденди, в тому числі від газотранспортного консорціуму, який має бути зареєстрований в Україні", - сказав спікер.

Він також нагадав, що це питання свого часу активно обговорювалося, "приймалися навіть рішення, підписувалися відповідні наміри президентом Леонідом Кучмою, Російською Федерацією та Німеччиною, але наші постійні опоненти, які виступали з "позицій національної чистоти", таврували, критикували і так нічого отримано і не було".

На думку Литвина, "якби цей газотранспортний консорціум працював, сьогодні не було б питань щодо ціни на газ, щодо проблеми того, як кінці з кінцями звести і як збалансувати український бюджет". За його словами, "влада сьогодні не може переводити ціновий фактор на людей, бо він і так надто високий, а проблема ця лягає на "Нафтогаз України", він має великі борги, а це ускладнює нашу роботу".

Спікер підкреслив, що зараз питання може стояти лише в площині створення газотранспортного консорціуму, "не більше того, ніхто не збирається здаватися".

При цьому Литвин зазначив, що в Україні "має бути відчуття спільної відповідальності і що ми стоїмо перед серйозними ризиками і викликами, враховуючи загальносвітові тенденції та враховуючи слабкість економічної системи в Україні".

Як відомо, Україна домагається від Росії зниження ціни на газ. Останній раунд переговорів на вищому рівні відбувся 20 грудня в Москві. Очікувалося, що сторони домовляться про знижку для України, однак Віктор Янукович і Микола Азаров повернулися з російської столиці ні з чим.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua