МЗС: Європа відмовилася від газового союзу з Україною


МЗС: Європа відмовилася від газового союзу з Україною

Директор Департаменту інформаційної політики Міністерства закордонних справ Олег Волошин вважає, що Європейський Союз не хоче брати участь у створенні тристороннього консорціуму з управління українською газотранспортною системою, як на цьому наполягає Україна.

Таким чином, за словами Волошина, ЄС робить реальною можливість створення консорціуму за участю лише України і Росії, як на цьому наполягає Москва.

"Це не позиція українського уряду - створювати двосторонній консорціум, це, по-перше, позиція російського уряду. А по-друге, ми не бачимо особливого інтересу з боку європейської сторони. Давайте вже відверто, якщо з європейської сторони будуть компанії, які фактично афілійовані з "Газпромом", то чи буде це реальний тристоронній консорціум?" - сказав Волошин.

На думку ж керівника представництва Фонду Конрада Аденауера в Україні Ніко Ланге, створенню тристороннього консорціуму сьогодні заважає корупція в Україні.

"Європейський Союз уже давно готовий брати участь і в консорціумі, і в модернізації газотранспортної системи. Але складається враження, що Україна хоче зберегти ці корупційні схеми, які домінують у цьому секторі. А співпраця з Євросоюзом без прозорості неможлива", - пояснив він.

Зазначимо, українська влада неодноразово пропонувала Росії і Європі створити консорціум для управління і модернізації української ГТС замість будівництва обхідних газопроводів з Росії в ЄС. Та цю пропозицію так і не було сприйнято, а газопроводи продовжують будуватися.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua