Міністр нафти Сирії: Через санкції проти Дамаску видобуток нафти у країні скоротився на третину


Міністр нафти Сирії: Через санкції проти Дамаску видобуток нафти у країні скоротився на третину

У зв'язку з санкціями Ліги арабських держав (ЛАД) і Євросоюзу проти Сирії видобуток нафти в державі скоротився на 30-35%, повідомив на прес-конференції міністр нафти республіки Суфіан Алао, передає Reuters.

Основний збиток нафтовидобутку завдало включення Євросоюзом низки підприємств країни, у тому числі видобувних, в "чорний список". Крім цього, санкції ЛАД блокували виконання низки угод, які сирійська сторона уклала з партнерами на території країн, що входять до організації.

"Нам довелося знизити видобуток нафти на 30-35%, і така ситуація протриває до відновлення експорту", - уточнив міністр. Крім того, він додав, що поточне виробництво складає 260 тис. бар. на добу.

"Це несправедливі санкції, про які раніше ніхто не міг подумати. Наші партнери перестали купувати сирійську нафту, і, в першу чергу, це б'є по наших громадянах", - підкреслив Алао.

Варто зазначити, що нафтовий комплекс країни дозволяє виробляти близько 380 тис. бар./добу, а потужність національних НПЗ становить близько 250-255 тис. бар./добу.

Міністр нафти також повідомив, що Сирія змінила структуру поточного експорту, скоротивши поставки сирої нафти на користь бензинів і скрапленого газу.

Санкції, за словами Алао, впливають на експорт не тільки безпосередньо через відмову партнерів від угод, але й опосередковано через блокування банківських рахунків на даний момент, що мінімізує можливості організації будь-яких зовнішньоторговельних операцій.

У зв'язку з встановленими проти Сирії санкціями до кінця грудня 2011 р. нафтові європейські гіганти Royal Dutch Shell і Total припинять свою діяльність у цій державі.

Нагадаємо, 27 листопада ЛАД схвалила пакет економічних санкцій проти Сирії. Санкції передбачають припинення низки фінансових відносин між членами ЛАД і сирійським урядом, включаючи операції з Центробанком Сирії. Санкції повинні болісно вдарити по сирійській економіці. Як зазначало BBC, половина експорту країни йде саме в держави, що входять до ЛАД. На них же припадає третина всіх товарів, які Сирія імпортує. Як повідомляє радіостанція, низку санкцій, накладених на Дамаск, підтримає також Туреччина, яка формально до ЛАД не входить.

У той же час відзначається, що сусідні з Сирією Ірак і Ліван можуть виконувати режим санкцій не надто суворо, так як самі залежать від економічних зв'язків з сирійською державою.

Напередодні міністр закордонних справ Сирії Валід Муаллем після оприлюднення рекомендацій міністрів фінансів країн ЛАД звинуватив організацію у винесенні внутрішньосирійського конфлікту на міжнародний рівень. Він заявив, що ЛАД здійснює "економічну агресію" і прокладає шлях для іноземної інтервенції до Сирії.

Політика санкцій з боку ЄС і США вже призвела до серйозних наслідків для Сирії. Так, Центральний банк країни практично позбавлений можливості проводити операції валютного обміну. Це, в свою чергу, значно ускладнює всі експортно-імпортні операції. Крім того, на початку вересня 2011 р. ЄС ввів ембарго на імпорт нафти з Сирії, а ЛАД призупинила членство країни в цій організації.

Також санкції проти Дамаску ввела Туреччина. Країна оголосила про введення 30%-вого податку на ввезені з Сирії товари. Обмежувальні заходи проти Сирії також включають в себе призупинення стратегічного співробітництва та роботи з сирійським центральним банком. Турецька влада також зупинила всі операції з видачі Сирії фінансових кредитів і заморозила її державні активи, що знаходяться в Туреччині.

Раніше уряди країн - членів ЄС схвалили розширення санкцій проти Сирії. Європейський союз додав до "чорного списку" імена 18 сирійських чиновників і довів його, таким чином, до 74 осіб. Особи, які потрапили в цей список, позбавляються права на в'їзд до ЄС. Крім того, їхні внески в європейських банках будуть заморожені. ЄС також заборонив Європейському інвестиційному банку (ЄІБ) видавати режиму Башара Асада кредити, передбачені існуючими угодами.

Нагадаємо, з березня 2011 р. у Сирії тривають заворушення, викликані аналогічними подіями в інших країнах арабського світу. Опозиція домагається відставки Президента Асада, що перебуває при владі з 2000 р., та проведення реформ. Уряд пішов на низку поступок противникам режиму, проте жорстко припиняє несанкціоновані виступи, використовуючи для цього поліцію і армію. За даними Організації Об'єднаних Націй (ООН), за час конфлікту в країні загинули більше 3,5 тис. людей. Офіційний Дамаск заявляє, що ця цифра нижча в рази, і підкреслює, що серед загиблих багато поліцейських і військовослужбовців армії, які займалися наведенням порядку.

За даними антиурядової сирійської національної ради, жертвами зіткнень, що спалахнули з новою силою з 19 грудня ц.р, стали не менше 250 людей. Ескалація насильства відбувається на тлі рішення сирійського режиму впустити в країну спостерігачів ЛАД.

Вчора в результаті подвійного теракту в столиці Сирії Дамаску загинули понад 40 осіб. Ще 100 отримали поранення. Влада звинуватила в цьому бойовиків "Аль-Кайєди". Активісти, які підтримують опозицію, стверджують, що обидві атаки були підстроєні урядовими військами, щоб переконати спостерігачів з ЛАД, які прибули в країну вчора, що в сирійській столиці діють бойовики.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua