ВР знову відмовилась декриміналізувати "статтю Тимошенко" — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

ВР знову відмовилась декриміналізувати "статтю Тимошенко"

Кримінал
1119
Верховна Рада України відмовилася внести до порядку денного питання про декриміналізацію статті 365 Кримінального кодексу (за якою засуджено ЮліюТимошенко). "За" внесення до порядку денного проголосували 156 народних депутатів з 226 необхідних.
Нагадаємо, раніше сьогодні спікер ВР Володимир Литвин повідомив, що на засіданні погоджувальної ради з лідерами фракцій ВР було прийнято рішення розглянути "питання за принципом, чи згодна Рада проголосувати цей закон".
У той же час, позиція Партії регіонів щодо декриміналізації статті кримінальної справи Тимошенко залишається незмінною. Як заявив глава фракції Олександр Єфремов, фракція ПР на вечірньому засіданні не буде голосувати за декриміналізацію статті.
"БЮТБ і "Наша Україна" знову підняли питання про декриміналізацію статті, яка б дозволила звільнити Тимошенко. Це одна зі статей Кримінального кодексу. Але позиція нашої сторони залишається незмінною", - сказав Єфремов.
Нагадаємо, Верховна Рада України (ВР) прийняла відповідний законопроект № 9221 від 27 вересня 2011 р. ініційований Президентом України Віктором Януковичем у другому читанні і в цілому як закон 15 листопада 2011 р. 268 голосами народних депутатів. 13 грудня Янукович його підписав.
При цьому Рада відмовилася підтримати поправку № 95, яка передбачала вилучення статті № 365 з Кримінального Кодексу України, за якою 11 жовтня 2011 р. Печерський райсуд виніс обвинувальний вирок екс-прем'єр-міністру Юлії Тимошенко.
Згідно із законом, за вчинення злочинів у господарській сфері замість покарання у вигляді позбавлення волі вводиться санкція у вигляді штрафу. Штраф може бути замінений судом на інше покарання лише у разі його несплати в строк, встановлений судовим рішенням.
Зазначимо, події, що відбулися слідом за останнім виступом партії "Батьківщина" в парламенті з питання про декриміналізацію статті 365 КК, за якою засуджено Тимошенко, послужили приводом для припущень про можливий розкол у партії.
Нагадаємо, 6 грудня ц.р. Рада так і не змогла почати роботу, тому що депутати з БЮТБ заблокували трибуну. Фракції збиралися на переговори про долю 365 статті, але так нічого і не вирішили.
На той момент лідер фракції БЮТБ Іван Кириленко говорив, що фракція готова йти на компроміси щодо суперечливих законопроектів, заради вирішення питання Тимошенко. Фракція, після цієї заяви, зробила свою, в якій депутати сказали, що Кириленко висловив власну думку. Після цього Кириленко подав у відставку.
7 грудня ц.р., фракція БЮТБ на своєму засіданні розглянула заяву Івана Кириленка про відставку з посади голови фракції і обрала новим головою Андрія Кожем'якіна.
Нагадаємо, Печерський райсуд Києва 11 жовтня присудив Тимошенко 7 років позбавлення волі з забороною обіймати певні державні посади протягом ще 3 років за перевищення службових повноважень при підписанні газових угод з Росією. Також суд зобов'язав Тимошенко виплатити "Нафтогазу України" 1,516 млрд грн.
Як повідомлялося, сьогодні екс-прем'єр Юлія Тимошенко відмовилася від участі в судових засіданнях в Україні.
Відзначимо, справа Юлії Тимошенко погіршила відносини України з Заходом, оскільки європейські та американські політики побачили в ній політичні ознаки. Українська влада відкидає звинувачення у тиску на суд або в упередженості, стверджуючи, що мова йде про боротьбу з корупцією.
29 листопада було оприлюднено спільну заяву США та ЄС за підсумками саміту у Вашингтоні, в якій Україну закликали до ведення чесних, прозорих і неупереджених судових процесів у справах колишніх чиновників, зокрема, і щодо будь-якої апеляції у справі Тимошенко.
Раніше повідомлялося, що Європейський Суд з прав людини прийняв до розгляду скаргу Тимошенко про порушення норм Європейської конвенції з прав людини під час притягнення її до кримінальної відповідальності.
За матеріалами:
РБК-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас