0 800 307 555
0 800 307 555

Коломойський виводить гроші


Коломойський виводить гроші

Загальні збори акціонерів ПриватБанку 16 грудня ц.р. ухвалили рішення повернути в українську юрисдикцію 19 з 25% акцій (12 321 316 шт.), що належать зараз Triantal Investments Ltd. "Рішення зборів обумовлено особливостями операції з залучення фінансування на міжнародних ринках капіталу і передбачає викуп акцій самим ПриватБанком. Відповідно до структури угоди збори акціонерів заздалегідь затвердили рішення про викуп на той випадок, якщо буде потрібно проводити таку операцію", - заявив Олександр Дубілет, голова правління ПриватБанку.

Опитані експерти підозрюють, що операцію зі зворотного викупу акцій основні власники фінустанови можуть використовувати для наповнення дружнього кіпрського офшору грошима, з прицілом на проведення майбутніх угод на зовнішніх ринках. Причому купувати напевно будуть за ціною, що перевищує розміщення. "Приміром, якщо умовно пакет 25% був проданий за $100 млн., то купувати нинішні 19% можуть і за $120 млн.", - говорить директор інвесткомпанії "Фінекс Капітал" Ігор Когут. Таким чином, додає він, фінустанова фондує кіпрську компанію і отримає вільні гроші за кордоном, які будуть витрачені на купівлю однієї з тамтешніх фінустанов.

"Якщо операція здійснюється поза територією України, або ж продавцем будь-яких активів виступає велика іноземна компанія, то в стандартах таких угод завжди є перевірка легальності капіталу", - говорить один з інвестбанкірів, що побажав не називати себе. За його словами, зворотний викуп акцій ПриватБанку в рамках групи дозволяє легалізувати на Triantal капітал у розмірі до $300 млн.

До речі, приблизно за таку суму сьогодні готовий продати свій роздрібний бізнес УкрСиббанк. "Теоретично така можливість вірогідна, але більш вигідно купувати банківські активи з дисконтом (як це пропонує УкрСиббанк) безпосередньо на баланс ПриватБанку, так як переоцінка куплених активів підвищить фінансовий результат банку", - відзначає аналітик ІГ "ТАСК" В'ячеслав Іванишин.

Але, на думку економіста ІК "Арт Капітал" Олега Іванця, ймовірність розвитку подій за таким сценарієм невелика - за такої схеми придбані активи складно буде інкорпорувати в активи банку. "Навряд чи ПриватБанк зважиться на купівлю мережі УкрСибу, так як і сам має дуже гарну мережу, розширення якої в нинішніх умовах ринку недоцільно", - розмірковує Іванець.

Крім того, по ринку курсує інформація про те, що ці акції ПриватБанку могли бути продані російській групі Evraz. Сталося це після того, як Приват продав російській групі українські металургійні активи: 99,25% акцій ГЗК "Суха балка", 95,57% акцій Дніпропетровського металургійного заводу ім. Петровського, 93,74% акцій коксохімічного заводу "Баглейкокс", 98,65% акцій "Дніпрококсу" і 93,83% акцій Дніпродзержинського коксохімічного заводу, а також 50% Південного ГЗК. Ці активи обійшлися Evraz в $2-2,2 млрд., повідомила компанія. З них $1 млрд. Evraz віддала грошима, решту - своїми акціями (34,5 млн. GDR).

У результаті акціонери Привату стали власниками 9,72% акцій Evraz, а російська група - отримала частку в капіталі ПриватБанку, так як куплені підприємства кредитувалися в цьому банку. І через входження в акціонерний капітал банку Evraz захищав себе від недружніх дій з боку українських партнерів. "Термін, на який акції переходили у власність до росіян, закінчився. І відбувся зворотний викуп", - говорить один з авторитетних банкірів.

Побічно підтверджує його слова й економіст ІК "Арт Капітал". "Залучення інвестора всього на 6% капіталу не є цікавим, тільки в разі обміну на якийсь актив, - розповів Олег Іванець. - Цілком можливо, що якщо Приват і знайде інвестора, то тільки в разі продажу 25% і більше. Якщо ж говорити про 6%, то це може бути тільки власник, який погодиться віддати свої активи за ці 6%. За аналогією з поглинанням "Метінвестом" і ММКІ, де в результаті мажоритарний акціонер ММКІ отримав 5% в "Метінвесті".

Цілком імовірним є й третій сценарій розіграного панами Коломойським і Боголюбовим гамбіту з акціями. "Швидше за все, продаж акцій кіпрському офшору було пов'язано з передпродажною підготовкою або підготовкою до IPO. Однак плани власників або інвестора могли змінитися у зв'язку з різким погіршенням ситуації на світових ринках у другій половині року. У зв'язку з цим могло бути прийнято рішення повернути акції в українську юрисдикцію", - говорить менеджер проектів ІГ "Альтера Фінанс" Андрій Приходько.

Причина ж часткового викупу додаткової емісії почасти криється в необхідності виконання вимог регулятора щодо достатності капіталу банку, кажуть аналітики. "Після викупу 19,06% акцій у банку знизиться показник адекватності регулятивного капіталу (Н2) до 10,9% - при мінімальному визначеному рівні 10%", - резюмує пан Іванишин.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua