Контрагенти національної безпеки — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Контрагенти національної безпеки

Казна та Політика
514
Рада керуючих директорів ФРС США офіційно представила заходи, спрямовані на "посилення регулювання та нагляду за великими банками і системно важливими фінансовими компаніями небанківського сектора". Пропозиції стосуються великих і середніх американських банків і фінансових компаній, які мають активи більш ніж на $50 млрд - таких в США близько 30. Серед пропозицій ФРС є вимога привести структуру і якість капіталу у відповідність до вимог Базельського комітету, проведення банками внутрішніх стрес-тестів на ліквідність. Крім того, ФРС заявила, що буде сама проводити щорічні стрес-тести банків, а їхні результати - публікувати.
Однак найбільшу увагу експерти звернули на заходи ФРС, покликані знизити ризики міжбанківського кредитування. Як йдеться в заяві, "нові рекомендації повинні обмежити кредитну залежність банків один від одного. Ліміт кредитної контрагентської заборгованості найбільших фінансових компаній буде помітно посилений". В рамках даного заходу ФРС пропонує, щоб обсяг заборгованості один перед одним фінансових компаній з обсягом активів понад $500 млрд, що становить шістку найбільших американських банків - JP Morgan Chase, Bank of America, Goldman Sachs, Citigroup, Wells Fargo і Morgan Stanley, - не міг перевищувати 10% від власного акціонерного капіталу. На думку влади, цей захід спрямований на уникнення проблем серед найбільших банків США у разі дефолту, переддефолтного стану або будь-яких інших проблем з кредитоспроможністю в найбільших компаній.
Актуальність такого заходу виникла ще восени 2008 року, коли після банкрутства інвестбанку Lehman Brothers інші найбільші американські банки, які були його контрагентами, опинилися в дуже складній ситуації, що призвело до масового обвалу світових ринків.
Стосовно банків, чиї активи становлять від $50 млрд до $500 млрд, ФРС встановила ліміт кредитної взаємозалежності в 25% від акціонерного капіталу. При цьому аналітики не вважають, що нові вимоги ФРС можуть негативно позначитися на операціях банків або призвести до скорочення кредитування. "Буду здивований, якщо це змусить когось змінити обсяг операцій з фінансування", - цитує Reuters партнера вашингтонської консалтингової і юридичної компанії Morrison & Foerster Дуайта Сміта.
ФРС повідомила, що пропозиції щодо посилення контролю за іноземними банками, що працюють в США, будуть представлені пізніше. До 31 березня 2012 р. ФРС буде приймати коментарі та рекомендації громадськості та учасників ринку, після чого розробить остаточну редакцію нових.
Ці ініціативи поки мало актуальні для СНД, оскільки в Україні, як і в Росії, немає спеціальних прямих обмежень щодо лімітів міжбанківського кредитування. Ризики за кредитами, виданими іншим банкам, регулюються так само, як і за всіма іншими кредитами.
За матеріалами:
Коммерсант-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас