89
Розпочався зворотний відлік останнього року календаря майя
Зворотний відлік останнього року, який в традиційному календарі стародавніх майя завершується 21 грудня 2012 р., почався вчора. Дата 21.12.12 вже давно привертає до себе увагу містичними припущеннями про кінець світу.
Мова йде про так званий поточний цикл довгого рахунку Ери П'ятого Сонця, що почався за календарем майя в серпні 3114 року до нашої ери. Згідно з розрахунками стародавніх жителів Центральної Америки, 21 грудня 2012 року закінчується великий цикл розвитку людства, який тривав 26 тисяч років, і починається зона переходу в новий енергетичний стан.
З 2012 року людство нібито починає здавати іспит на можливість переходу в нову епоху розвитку, яка триватиме до 2053 року, передає РИА Новости.
Подібні трактування календаря стародавніх майя породили численні чутки про можливий кінець світу. Більше того, мексиканський уряд заявив про намір використовувати передбачення про кінець світу в 2012 році для залучення туристів з-за кордону.
У березні 2011 року міністр туризму Мексики Глорія Гевара Мансо (Gloria Guevara Manzo) заявила, що в світі спостерігається величезний інтерес до подій 21 грудня 2012 року, і Мексика готова задовольнити інтерес численних туристів.
Календар майя - система календарів, створених цивілізацією майя в доколумбовій Центральній Америці близько 4 тисяч років тому.
З посиланнями на тлумачів календаря древньої цивілізації ЗМІ періодично повідомляють про катаклізми, які нібито чекають планету в 2012 році. Одне з прогнозованих на цей період явищ - глобальний парад планет, під час якого Сатурн, Юпітер, Марс і Земля візуально вишикуються в одну лінію, що нібито може призвести до катастрофічних наслідків.
Майя - цивілізація Центральної Америки, відома своєю писемністю, мистецтвом, архітектурою, математичною і астрономічною системами. Більшість міст цивілізації досягли піку розвитку в 250-900 роках н.е. До моменту приходу конкістадорів була в глибокому занепаді.
Нащадками древніх майя є не тільки сучасні народи майя, які зберегли мову предків, а й частина іспаномовного населення південних штатів Мексики, Гватемали, Гондурасу.
Деякі міста майя включені ЮНЕСКО до списку об'єктів Всесвітньої спадщини: Паленке, Чичен-Іца, Ушмаль в Мексиці, Тікаль і Киригуа в Гватемалі, Копан в Гондурасі, Хойя-де-Серен в Сальвадорі.
За матеріалами: Лента.РУ
Поділитися новиною