Янукович: Україна хоче отримати європейську ціну газу мінус 100 дол. за харківські угоди


Янукович: Україна хоче отримати європейську ціну газу мінус 100 дол. за харківські угоди

Україна наполягає на зниженні ціни російського газу для країни до рівня європейської ціни зі збереженням додаткової знижки в $100 за 1000 куб. м з урахуванням укладених у 2010 році харківських угод про продовження перебування Чорноморського флоту, заявляє президент України Віктор Янукович.

"Ми бачимо наш національний інтерес у зниженні ціни на газ до рівня європейського, тобто нам потрібна ціна європейська, справедлива, а з урахуванням того, що ми уклали харківську угоду, ми будемо вимагати, і будемо мати таку можливість знизити від цього рівня на $100. Ось таку ціну ми хочемо отримати для України", - сказав він на прес-конференції в Києві в середу.

За його словами, ціна на газ не повинна перевищувати $250 за 1000 куб. м, тоді як зараз вона становить $515 за 1000 куб. м, а з урахуванням знижки - $415 за 1000 куб. м.

У той же час президент не зміг спрогнозувати, якою буде ціна на газ за підсумками переговорів.

В.Янукович нагадав, що щомісячно Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" платить за газ близько $1 млрд, збираючи зі споживачів $500 млн, а решту суми або вилучає з фінансової системи країни, або бере в борг.

Президент додав, що при сьогоднішній ціні на газ українські виробники неконкурентоспроможні порівняно не лише з російськими та білоруськими, але європейськими, оскільки платять відповідно на $300 і $100 за 1000 куб. м більше.

За його словами, в країні також відсутня можливість підвищення тарифів на газ та житлово-комунальне господарство для населення.

"Ми бачимо, що далі підвищувати нікуди. Ми не можемо сьогодні перекладати цю проблему на наших громадян. Тому ми не стали підвищувати тарифи на 50%, як це вимагав МВФ", - заявив В.Янукович.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua