Нічні переговори Путіна і Азарова завершилися безрезультатно


Нічні переговори Путіна і Азарова завершилися безрезультатно

Нічні переговори Володимира Путіна і Миколи Азарова щодо постачання газу в Україну завершилися безрезультатно. Угода, про яку сьогодні могли оголосити президенти країн, відкладається на невизначений термін.

Переговори російського прем'єр-міністра Володимира Путіна з його українським колегою Миколою Азаровим, присвячені перегляду газових угод, тривали до 3 години ночі, але не принесли результату, передає Газета.ру.

Нагадаємо, Азаров прилетів до Москви вночі з вівторка на середу і відразу попрямував до резиденції Путіна в Ново-Огарьово.

Росія і Україна змогли погодити одну умову - відсутність прогресу на переговорах не вплине на транзит російського газу по українській трубопровідній системі, уточнює Reuters.

"Ми готові шукати і компромісні рішення, але перш за все взаємовигідні, щоб це було вигідно і для вас, але було вигідно і для нас, - заявив Азаров за підсумками зустрічі з Путіним. - Тому я сподіваюся, що наша сьогоднішня розмова дасть імпульс до пошуку остаточного рішення".

Передбачалося, що остаточне рішення щодо умов постачань російського газу в Україну в наступному році мають прийняти президенти Дмитро Медведєв і Віктор Янукович під час візиту українського лідера до Москви 21 грудня.

Україна вже більше року вимагає перегляду чинних газових контрактів, які українська влада неодноразово називала "кабальними". Чинні угоди були укладені ще прем'єр-міністром Юлією Тимошенко, і основна їх умова, яка не влаштовує на сьогоднішній день Київ - прив'язка ціни газу до мазуту і газойлю. Причому орієнтиром був обраний ринок Італії - один з найдорожчих в Європі.

Київ неодноразово наполягав на перегляді контракту, проте Москва висловилася недвозначно - знижку на газ Україна отримає лише в разі вступу до Митного союзу, або у випадку продажу своєї газотранспортної системи. Жоден з варіантів українську владу не влаштовував.

Україна готова допустити "Газпром" до своєї ГТС - через створення двох спільних підприємств, одне з яких контролювало б транзит російського газу через українську територію, інше - займалося б постачаннями на внутрішній ринок України.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua