Регіонал: Україні не потрібна повністю вся ГТС


Регіонал: Україні не потрібна повністю вся ГТС

Перший заступник голови Комітету ВР з питань євроінтеграції, народний депутат від Партії регіонів Володимир Вечерко заявив, що Україні повністю не потрібна вся газотранспортна система.

Вечерко вважає, що для її збереження і нормального функціонування акції української ГТС необхідно порівну розділити між Україною, Росією і Європейським союзом, по 33%, але РФ поки не готова до такого варіанту і наполягає на розділенні ГТС 50 на 50.

"Нам газотранспортна система повністю не потрібна. Коль ми знаходимось між Російською Федерацією і Європейським співтовариством потрібно акції газотранспортної системи продати 33% провідним європейським країнам, 33% - Російській Федерації та 33% залишити в Україні, щоб це був чисто прозорий бізнес. Але Російська Федерація на це сьогодні не йде, ми повинні переконати. Вони хочуть зробити 50 на 50", - заявив депутат в ефірі одного з телеканалів.

"Що таке 50 на 50 - це сьогодні взяли, підняли ціну, потім сказали, що давайте ми ще купимо у вас 50% і буде білоруський сценарій. Зроблять вони, припустимо, один рік ціну 260 доларів, але 360 не буде, буде 300 доларів. А потім, коли буде стовідсотковим господарем Газпром, може потім ціна бути 600 доларів - він же повністю володіє газотранспортною системою. А якщо у всіх буде по 33%, тоді будуть одні виробляти газ, другі транспортувати, треті будуть продавати газ, і буде чистий, прозорий, західний бізнес", - пояснив Вечерко.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua