АУБ надала пропозиції до законопроекту "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб" — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

АУБ надала пропозиції до законопроекту "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб"

Кредит&Депозит
786
Президент Асоціації українських банків (АУБ) Олександр Сугоняко звернувся до профільного парламентського Комітету з питань фінансів і банківської діяльності з обґрунтуванням пропозицій та зауважень до законопроекту "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб" (№9342), яким передбачене реформування Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.
Про це повідомляє прес-служба АУБ.
Як наголошується в листі АУБ, Асоціація підтримує пропозицію щодо реформування Фонду гарантування вкладів фізичних осіб шляхом передачі йому функцій тимчасового адміністратора та ліквідатора неплатоспроможних банків. "Оскільки після виплати гарантованих депозитів Фонд стає одним з найбільших кредиторів збанкрутілих банків, передача йому контролю за виведенням неплатоспроможних банків з ринку має підвищити ефективність цих процедур та сприяти збільшенню рівня покриття витрат Фонду за рахунок реалізованих активів ліквідованих банків", - йдеться в листі АУБ.
Разом з тим, при розгляді законопроекту банки та експерти АУБ звернули увагу на окремі норми, ухвалення яких є недоцільним, або які потребують доопрацювання при підготовці законопроекту до розгляду у другому читанні.
Зокрема, в АУБ вважають недоцільним надання Фонду права на безспірне списання заборгованості за зборами та пені з коррахунку банку. По-перше, це може порушити права інших кредиторів, по-друге – буде створений прецедент для інших контрольних органів та фондів щодо можливості списання заборгованості з рахунків суб’єктів господарювання у позасудовому порядку.
Окрім цього, в АУБ наголошують, що закон має містити чіткий перелік звітності, яку банки надають Фонду. У зв’язку з цим АУБ запропонувала виключити норми, що надають Фонду право на отримання будь-якої додаткової інформації.
Підтримуючи прагнення законодавців скоротити терміни виведення неплатоспроможних банків з ринку, в АУБ відзначають, що окремі процедури фінансового оздоровлення (капіталізація) та тимчасової адміністрації (створення перехідного банку, продаж неплатоспроможного або перехідного банку) можуть потребувати більше часу, ніж на це відводиться законопроектом. У зв’язку з цим АУБ запропонувала надати право НБУ та Фонду на продовження терміну дії відповідних процедур.
Також в АУБ вважають, що закон має містити чіткі критерії віднесення банків до категорії проблемних. Зокрема, запропоновано, щоб в законопроекті було уточнено, що до проблемних належить банк, який протягом 5 і більше робочих днів не повернув вкладнику його кошти після настання строку повернення, визначеного у депозитному договорі.
На переконання фахівців АУБ, потребує уточнення порядок виплати гарантованих депозитів у разі продажу неплатоспроможного або перехідного банку. Зокрема, в Законі мають бути чітко визначені зобов’язання інвестора забезпечити виплату депозитів.
Оскільки законопроект передбачає суттєве розширення функцій Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, АУБ запропонувала передбачити на структурну перебудову Фонду більше часу, ніж це заплановано законопроектом.
Для врегулювання зазначених проблемних питань АУБ також направила до профільного парламентського Комітету з питань фінансів і банківської діяльності постатейні пропозиції до законопроекту №9342.
За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас