Страховики запевняють, що медстрахування ефективніше від платних послуг у лікарнях — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Страховики запевняють, що медстрахування ефективніше від платних послуг у лікарнях

420
Міністерство охорони здоров'я України представило для публічного обговорення новий законопроект про введення обов'язкового медичного страхування. На думку розробників проекту, кошти від страхування повинні покрити майже 60% потреб системи охорони здоров'я. У розрахунку на одного застрахованого річний розмір страхового внеску в середньому повинен становити майже 1052 гривні. Ввести обов'язкове медичне страхування (ОМС) законопроект пропонує з 1 січня 2015 року.
Одночасно медики і страховики попереджають, що постійне недофінансування медичної сфери може призвести до колапсу системи охорони здоров'я. "Держава забезпечує нашу медицину всього на 2% від потреби на харчування, 3% від потреби на медикаменти, 20% - від необхідного на комунальні послуги. Це тільки захищені статті. Але навіть такі захищені статті бюджетом не забезпечуються, не кажучи про інші статті видатків для кожного медичного закладу, зокрема, утримання транспорту, ліфтів, закупівлю матеріалів, ремонт обладнання...", - каже Ольга Пастернак, заступник начальника Головного управління медичних закладів ДП "Укрзалізниця".
Деякі лікарі одним з варіантів подолання недофінансування називають створення відділу платних послуг. Подібна практика в тій чи іншій формі діє в більшості лікарень: профілактичні медичні послуги, медичний огляд для отримання водійських прав, довідок на придбання вогнепальної зброї, стоматологічна зубопротезна допомога тощо надаються не безкоштовно. Проте ціни на медичні послуги істотно відрізняються в різних лікарнях. А загальноукраїнського механізму, за яким можна було б визначити ціну медичних послуг, чиновники поки не розробили. Законодавство регулює ці питання більш ніж сотнею нормативно-правових актів. "Наприклад, є законодавчі акти МОЗ, постанови Кабміну, якими визначено, наприклад, що лікар-офтальмолог витрачає 7,5 хвилин на прийом одного хворого, терапевт - 5 хвилин тощо. Регламентується, які матеріали і медикаменти використовуються... До того ж, якщо хворий знаходиться в стаціонарі, то підраховують, скільки гігакалорій тепла на нього використовують, електроенергії, води тощо, - розповідає заслужений лікар України Володимир Зелений. - Цього року затвердили методику розрахунку вартості послуг з охорони здоров'я (наказ МОЗ України від 23.05.2011 № 315), але вона не пройшла узгодження з Мін'юстом".
Втім, цей документ мають доопрацювати та остаточно затвердити в наступному році як один з етапів медичної реформи. "Поки медустанови розраховують вартість медичних послуг згідно з результатами фактичних витрат, які в кожній лікарні різні", - доповнює Ольга Пастернак.
З іншого боку, страховики пропонують сучасний спосіб вирішення проблеми безгрошів'я в медичній системі: за допомогою добровільного медичного страхування (ДМС) і, відповідно, розширення співпраці страхових компаній та лікувальних установ. "Ми покриваємо витрати лікарень, які лікують наших застрахованих клієнтів, звичайно, в межах страхових лімітів. Наприклад, за певними програмами на терапевтичне лікування хвороб без оперативного втручання виділяємо до 800 гривень, а у важких випадках - наприклад, при стентуванні або операціях на серці - від 10 до 16 тисяч гривень, - розповів генеральний директор СК "Нафтагазстрах" Анатолій Чубинський. - Ці суми нараховують наші актуарії після аналізів протоколів лікування в тих чи інших страхових випадках".
На думку Анатолія Чубинського, медичне страхування могло б стати основною фінансовою платформою для вітчизняної системи охорони здоров'я і, з іншого боку, істотно знизити рівень тіньових потоків в лікарнях. "Не пацієнт платить лікареві "в кишеню", а страхова компанія компенсує витрати на лікування за заздалегідь визначеними тарифами. Усе чітко, прозоро і зрозуміло", - говорить він.
На думку Чубинського, найбільше зацікавлені у придбанні полісів ДМС повинні бути роботодавці, адже, з одного боку, це зменшення витрат у зв'язку з непрацездатністю підлеглих, з іншого - більш лояльне ставлення працівників до своєї роботи. Крім цього, можливе розділення страхових внесків з ДМС між роботодавцем і працівником за солідарною системою.
За даними Ліги страхових організацій, за 9 місяців 2011 року поліси ДМС придбали майже мільйон українців.
За матеріалами:
Подробности
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас