Грищенко допускає суд щодо газу з Росією


Грищенко допускає суд щодо газу з Росією

Можливість перегляду контрактів з постачання газу з РФ в судовому порядку залишається. Про це сказав глава Міністерства закордонних справ Костянтин Грищенко в ефірі одного з телеканалів.

"Ми знаємо тільки одне, що тільки на основі наших партнерських відносин з Росією ми можемо будувати майбутнє. Майбутнє в газовій сфері, майбутнє в інших сферах також", - заявив він.

При цьому, коментуючи можливість перегляду контрактів в судовому порядку, міністр підкреслив, що це дуже непросто.

"Якщо ти входиш в судову справу, ти повинен усвідомлювати, що тут є дуже багато питань, які виникають, в тому числі, і незалежно від того, що зробила ця влада, якщо ми говоримо про українську владу, яка вже прийшла після винесення тих рішень, які вже приймалися до неї. Коли приймалися рішення, які обґрунтувати дуже важко", - зазначив він.

Крім цього, політик додав: "Ми діємо зараз в кількох площинах. По-перше, ми аргументуємо необхідність вирішення стратегічного питання, як для нас, так і для Росії: чи потрібен "Південний потік" Росії? Або зараз, коли існує світова, по суті, як мінімум європейська фінансова криза, чи можемо ми всі разом, незалежно від того, хто буде платити за це, витрачати 20 млрд на те, що взагалі не потрібно".

Глава МЗС сказав, що йде дискусія, яким чином наша країна може забезпечити найкращі шляхи поставок газу в Європу.

"Сказати, що рішення можна легко знайти через суд, імовірно, буде ілюзією, хоча ця опція завжди існує. Хоча б тому, що розгляд судових справ займає багато років. Нам треба вирішувати це питання зараз. Треба знайти зараз рішення таке, яке б відповідало довгостроковим інтересам як України, так і Росії", - сказав К.Грищенко.

Раніше народний депутат від Партії регіонів, перший заступник голови комітету Верховної Ради з питань бюджету Владислав Лук'янов сказав, що нова угода між Україною і Російською Федерацією про вартість газу може з'явитися вже в січні 2012 року.

Нагадаємо, що Україна і Росія ведуть переговори про зміну формули вартості імпортованого газу. Пропозиції української сторони полягають в заміні ціни газойлю, який не використовується в Україні як альтернатива газу, на вугілля у формулі, за якою щоквартально розраховується вартість газу для нашої країни. Також Україна вважає неадекватною базову ціну в 450 дол./тис. куб. м.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua