Тігіпко: Головним проектом для України після Євро-2012 має стати енергозбереження


Тігіпко: Головним проектом для України після Євро-2012 має стати енергозбереження

Україні необхідно сконцентрувати ресурси на підвищенні енергоефективності та реформі комунального господарства, зробивши їх національним пріоритетом. Це дозволить в перспективі перейти на економічно обґрунтовані тарифи на енергоносії для населення, вважає віце-прем'єр-міністр соціальної політики Сергій Тігіпко.

"Євро-2012 показало, що ми можемо виділяти достатньо великі ресурси в країні, якщо цього хочемо, і можемо потужно навалюватися на якусь проблематику, в найкоротші терміни, вирішуючи найскладніші питання", - сказав віце-прем'єр в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

"Сьогодні одна з найактуальніших проблем для нас - це енергозбереження", - додав він.

За його словами, дослідження показують, що після встановлення лічильників споживачі платять менше, тому сьогодні свідомо деякі компанії не встановлюють лічильники.

"Якби ми поставили собі таке національне завдання - це добре б спрацювало. Східна Європа пройшла через це: сьогодні там всі платять реальну вартість за комунальні послуги. Але коли були такі комплексні програми, то хоча ціни на комунальні послуги зростали, люди платили практично ту ж суму, тому що споживання падало", - підкреслив Тігіпко.

Він підкреслив, що без прийняття такої комплексної програми не можна підвищувати тарифи для населення, бо це призведе до збільшення плати 10 з 17 млн сімей за житлово-комунальні послуги приблизно на 32%.

Віце-прем'єр сказав, що для вирішення подібних завдань уряди деяких країн наперед виплачували незабезпеченим людям суму компенсації за рік, але громадяни в цей рік повинні були провести у себе певні зміни, щоб зменшити витрати на комунальні витрати: поміняти котел, вікно, утеплити будинок, поставити лічильник.

"Це має бути загальнонаціональна програма", - зазначив Тігіпко.

Він додав, що держбанки в рамках цієї програми повинні почати кредитування населення, наприклад під встановлення нових котлів, бажано, вітчизняних.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua