Тігіпко ініціює нове законодавство для "м'яких" офшорів


Тігіпко ініціює нове законодавство для "м'яких" офшорів

Рівень податків, які сплачують українські підприємства при роботі з зонами низького оподаткування ("м'які" офшори), повинен бути підвищений до справедливого рівня, вважає віце-прем'єр-міністр України - міністр соціальної політики Сергій Тігіпко.

"Ми починаємо обговорювати законодавство, яке регулюватиме роботу з зонами, які юридично не можна назвати офшорними, але які мають значно нижчий рівень податків, ніж в Україні", - повідомив він в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

"Відразу можу сказати, не йде мова про заборонні заходи, йдеться про справедливі податки, які потрібно буде заплатити", - пояснив віце-прем'єр.

Він уточнив, що мова йде про такі країни, як Кіпр, Люксембург, деякі кантони Швейцарії.

"Я добре розумію, що деякі наші бізнесмени, які працюють сьогодні з Кіпром, турбуються, насамперед, про захист прав власності: там дуже сильна реєстрація та захист прав власності, англійське право - тому там зручно робити операції, весь світ працює через ці зони. Але весь світ намагається, щоб ці організації заплатили податки приблизно такі ж, як і в їх основній країні", - зазначив Тігіпко.

За його словами, міжнародна договірна база України не містить перешкод для прийняття такого закону. "Нам не треба буде ні з ким нічого погоджувати, якщо буде прийнято рішення Верховною Радою, - це наша справа, України", - сказав він.

Коментуючи вже підготовлені законопроекти про введення податку на багатство та збору при операціях з офшорними зонами, віце-прем'єр висловив упевненість, що рано чи пізно вони будуть прийняті парламентом.

"Мені кажуть, що ніколи парламент за це не проголосує. Але я впевнений, що такі рішення готувати потрібно", - сказав Тігіпко.

Віце-прем'єр наполягає, що в нинішній ситуації потрібно робити "необхідні в кризовій ситуації кроки".

"Я вважаю, потрібно вводити податок на багатство. Цей законопроект вже розглядається профільними міністерствами та відомствами і найближчим часом буде внесений на розгляд до Кабінету міністрів України", - підкреслив він.

За словами Тігіпка, після прийняття цього законопроекту, можна очікувати надходжень до Пенсійного фонду України в розмірі 800 млн грн щорічно.

"Крім того, я сподіваюся, що ми найближчим часом внесемо законодавство щодо офшорів, що дозволить нам залучити до Пенсійного фонду додатково 3 млрд грн", - сказав він.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua