Витрати США на війну в Іраку і її наслідки можуть досягти 4 трлн дол.


Витрати США на війну в Іраку і її наслідки можуть досягти 4 трлн дол.

США офіційно завершили військову операцію в Іраку 15 грудня, однак розплачуватися за неї їм доведеться протягом декількох десятиліть: загальні витрати оцінюються експертами в $4 трлн, пише MarketWatch.

Якщо розділити цю суму на 50 років, вийде, що США будуть витрачати на оплату цих витрат по $80 млрд на рік. Хоча ця сума дорівнює всього близько 1% ВВП країни, вона становить більше половини дефіциту бюджету США і дорівнює сукупним витратам уряду на потреби міністерства юстиції, внутрішню безпеку і захист навколишнього середовища на рік.

Перед початком війни в Іраку міністерство оборони США оцінювало потенційні витрати на рівні $50-80 млрд. Економічний радник Білого дому Лоуренс Ліндсі, який припустив, що витрати на війну в Іраку досягнуть $200 млрд, був звільнений в 2002 році.

"Прямі витрати на війну в Іраку склали близько $800 млрд, однак виплата непрямих витрат, - тих, які не кидаються в очі, займе дуже багато часу", - вважає старший науковий співробітник дослідницької компанії American Progress і колишній заступник міністра оборони США Лоуренс Корб.

Серед непрямих витрат - процентні виплати за кредитами, залученими для фінансування війни, вартість підтримки військових баз у Кувейті, Катарі та Бахрейні, необхідних для захисту Іраку в разі конфлікту в країні, а також витрати на оплату послуг приватних підрядників, які забезпечують захист власності США в Іраку, і навчання іракських військовослужбовців.

Тільки медичне обслуговування ветеранів війни в Іраку, число яких перевищує 2 млн людей, може зажадати витрат у розмірі $1 трлн, відзначає виконавчий директор організації ветеранів війни в Іраку та Афганістані Пол Рікхофф.

Інші експерти вважають, що медичні витрати можуть виявитися вдвічі більшими. Розвиток медичних технологій дозволив багатьом солдатам вижити, незважаючи на серйозні поранення, проте багатьом з них потрібно довічне лікування, яке є досить дорогим.

За даними міністерства оборони США, поранення в іракській війні отримали понад 32 тис. американських солдатів. В Афганістані кількість поранених становить близько 47 тис.

Загальні витрати США на військові дії в Іраку і Афганістані можуть скласти $4-6 трлн, більше половини з яких припаде на Ірак, вважає професор політології Університету Брауна Нета Кроуфорд.

Щорічний бюджет американської Ради у справах ветеранів збільшився більш ніж удвічі з 2003 року і може скласти в поточному фінансовому році $132,2 млрд. Експерти очікують, що ця сума істотно зросте в наступні п'ять десятиліть, оскільки проблеми ветеранів зі здоров'ям будуть посилюватися з віком.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua