Експерти: Нові інструменти НБУ затребувані банками


Експерти: Нові інструменти НБУ затребувані банками

У середу Мінфін здійснив найбільше розміщення державних облігацій за останні два місяці. Традиційно учасники ринку купували ОВДП, індексовані на валютний курс. Від розміщення держава отримала 1 млрд 21 млн грн. Експерти пов'язують таку активність з двома факторами. По-перше, банки "переводять" свої кошти, які вони отримали в той же день від погашення ОВДП.

Другий фактор - істотне збільшення обсягів гривні в банківській системі. Залишок коштів на кореспондентських рахунках банків 15 грудня склав 20,3 млрд грн., що майже на 6 млрд більше, ніж місяць тому. Це відразу позначилося на міжбанківській ціною ресурсів. Ставки овернайт впали до 3% річних. Напередодні Нового року банки формують надлишкову ліквідність, тому, зазвичай, у цей період активність міжбанківського ресурсного та валютного ринку падає. Банкіри готуються до новорічних свят, які краще проводити, коли банк має "подушку" ліквідності.

Цю хорошу традицію, схоже, вирішив підтримати і Мінфін, який приготував новий для українського фондового ринку інструмент - внутрішні державні облігації, номіновані в доларах США. Перше розміщення яких планується здійснити сьогодні 16 грудня.

Незважаючи на передріздвяне падіння активності на валютному ринку і відсутність у банків досвіду роботи з такими ОВДП, учасники ринку прогнозують інтерес до валютних облігацій. Це пов'язано з перевагами, які надають ці облігації їхнім власникам.

Крім того, що банки зможуть вигідно розмістити (очікується, що прибутковість буде на рівні українських євробондів) надлишкову валютну ліквідність, вони зможуть у разі виникнення труднощів з гривневою ліквідністю отримувати від НБУ рефінансування під заставу цих ОВДП, вважають вітчизняні експерти.

Цього року і уряд, і НБУ нарешті всерйоз взялися за розширення інвестиційних інструментів для внутрішніх та зовнішніх інвесторів. Залишилось дочекатися від НБУ першого випуску інвестиційних монет, який очікується найближчими днями.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua