Лише ЄЦБ може врятувати єврозону


Лише ЄЦБ може врятувати єврозону

Кандидат у президенти Франції від Соціалістичної партії Франсуа Олланд у разі перемоги на виборах у травні 2012 року має намір звернутися по допомогу в порятунку єврозони до єдиної, на його думку, установи, яка в змозі таку допомогу надати - Європейського центрального банку (ЄЦБ).

Як пише The Wall Street Journal, позиція Олланда істотно відрізняється від обраного єврозоною "плану антикризового управління", згідно з яким ЄЦБ відводиться порівняно скромна роль.

Тільки ЄЦБ має необхідну репутацію і достатню фінансову міць, щоб відновити довіру інвесторів і розплутати весь клубок проблем, пов'язаних з борговою кризою, вважає Олланд. "Всім відомо, що без масштабної інтервенції ЄЦБ буде неможливо заспокоїти ринки", - зазначив він.

На думку Олланда, для відновлення спокою в єврозоні ЄЦБ може скуповувати держоблігації найбільш проблемних країн і реалізувати інші заходи, які без нього будуть неможливі.

Кандидат від соціалістів розкритикував дії нинішнього президента Франції Ніколя Саркозі у зв'язку і новою бюджетною угодою в єврозоні, яка "мало того, що є туманною і уривчастою", але ще й призвела до різкого охолодження відносин з Великобританією.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua