Кінах: Уряд повинен знайти кошти на модернізацію вітчизняних НПЗ


Кінах: Уряд повинен знайти кошти на модернізацію вітчизняних НПЗ

Заступник голови фракції Партії регіонів Анатолій Кінах вважає, що уряд має знайти кошти на модернізацію вітчизняних нафтопереробних заводів з метою збільшення їх виробничих потужностей, рівня та якості переробки нафти, повідомили УНН в прес-службі ПР.

Він нагадав, що за останні кілька років виробництво нафтопродуктів в Україні знизилося на 49%, втрачено близько 37% виробничих потужностей.

За його словами, на цьому тлі спостерігається різке збільшення імпорту нафтопродуктів, рівень якого в окремі періоди досягав 60%. Це відбувається за умови, коли частка імпортованого природного газу становить мінімум 70% від потреби.

"Всі ці проблеми - не просто втрата робочих місць, зменшення надходжень до державного бюджету, а й серйозні ризики для національної економічної безпеки держави, посилення прямої залежності України від зовнішніх економічних, фінансових і політичних чинників", - зазначив політик.

На його думку, сьогодні потрібні рішучі дії влади для виправлення цієї ситуації. Зокрема, зазначив Кінах, необхідно, щоб уряд і парламент у новій редакції Енергетичної стратегії України до 2030 року передбачили стимули для залучення інвестицій на основі механізмів державно-приватного партнерства. Крім того, відповідні кошти повинні бути спрямовані на модернізацію вітчизняних нафтопереробних заводів з метою збільшення їх виробничих потужностей, рівня та якості переробки нафти в нашій країні.

"Це повинні бути цільові програми, які будуть об'єднувати заходи державного протекціонізму, комплекс податкових, митних, інвестиційних, грошово-кредитних стимулів, сприятимуть модернізації та завантаженню нафтопереробних підприємств", - сказав регіонал.

"Тільки за таких умов вітчизняні нафтопереробні заводи зможуть сміливо конкурувати на ринку, забезпечивши енергетичну безпеку країни", - додав він.

Як повідомлялося, Кінах вважає, що довготривала відсутність чітких програм з модернізації нафтопереробних заводів за рахунок приватних інвестиційних коштів є неприйнятним фактором, який негативно впливає на галузь. Крім того, він розповів, що українські ділові кола стурбовані зростанням залежності України від імпорту нафтопродуктів, який складає до 70% загального споживання. Це загострює проблематику енергетичної безпеки країни і підсилює її політичну та економічну зовнішню залежність.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua