"Газпром" відмовився від будівництва ПСГ в Угорщині в рамках "Південного потоку"


"Газпром" відмовився від будівництва ПСГ в Угорщині в рамках "Південного потоку"

"Газпром" відмовився від ідеї будівництва підземного сховища газу (ПСГ) в Угорщині в рамках проекту будівництва газопроводу "Південний потік", повідомило Агентству газової інформації (АГІ) джерело, знайоме з ситуацією.

Як повідомлялося, в березні 2009 року було підписано низку угод у сфері ПЕК між Росією та Угорщиною. Зокрема, "Газпром" і угорська MOL підписали угоду про будівництво ПСГ на базі резервуара компанії MOL - Pusztafoldvar-Dus. Активний обсяг ПСГ передбачався в обсязі 1,3 млрд кубометрів з можливою добовою продуктивністю в 15 млн кубометрів.

За словами джерела, сторони навіть створили спільну компанію для будівництва - Pusztafoldvar Foldgaztarolo Zrt., але зараз вона перебуває в стадії ліквідації. ПСГ передбачалося побудувати в 2012-2013 роках.

З метою диверсифікації маршрутів експортних поставок природного газу "Газпром" реалізує проект будівництва газопроводу через акваторію Чорного моря в країни Південної і Центральної Європи - "Південний потік".

Для реалізації сухопутної частини проекту з Болгарією, Сербією, Угорщиною, Грецією, Словенією, Хорватією і Австрією були підписані міжурядові угоди.

Ініціаторами проекту "Південний потік" виступили "Газпром" і італійська Eni. Незабаром до проекту приєдналися французька EDF і німецька BASF/Wintershall. Нову угоду акціонерів було підписано 16 вересня в Сочі. EDF і BASF володіють по 15% в проекті, Eni - 20%, "Газпром" - 50%.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Весь ринок:Енергетика
Все, що ми знаємо про:Газпром
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua